Eesti ettevõtete seas on neid, kelle jaoks ESG ja kestlikkus on juba ammu argipäev, ent palju on ka neid, kes on siiani äraootavad. On neid, kes on hiljuti aktiivseks muutunud ja teinud investeeringuid, kuid samas ütlevad, et nad ei usu, et tehtud kulutused nähtavas tulevikus tagasi tooks. Omaette seltskond on neid, kes ütlevad otsesõnu, et ESG on eurobluff.
![Kristel Sooaru, Karin Marjapuu](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=d84833a1-064f-56d1-ae91-363988eed75b&width=3840&q=70)
- Kristel Sooaru, Karin Marjapuu
Seekordses “Rohepöörde praktikute” saates uurime kahelt silmapaistvalt ettevõttelt ‒ Ericssonilt ja Viru Keskuselt ‒, mida nemad on kogenud nende aastate jooksul, kui nende ettevõtted ESGd on järginud. Kas ESG järgi tegutsemine toob tagasi? Kus peitub majanduslik kasu? Kas ESG aitab luua uut äri? Kas ESGd oma organisatsiooni juurutades oleks tark äkki midagi ka vältida?
28. mail toimub Tallinnas
ESG praktikute aastakonverents 2024, millel oma kogemuslugusi jagavad Eesti ESG praktikud erinevatest sektoritest. Vaata konverentsi infot ja programmi
SIIT ja registreeru
SIIN.
Stuudios on külas Ericsson Eesti juhtkonna liige, protsessi- ja kvaliteedijuhtimise ja jätkusuutlikkuse eestvedaja Karin Marjapuu ja Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Kristel Sooaru.
Saadet juhib Kerttu Metsar.
Kas ESG ikka toob majanduslikku kasu?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.