12. juuni 2017 kell 6:49

Mida uue korteri ostmisel kindlasti tähele panna?

Uus-Peetri  Foto: Julia-Maria Linna

Maa-ameti andmetel müüdi selle aasta I kvartalis ainuüksi Tallinnas 656 uut korterit, kuidas selles pakkumiste virvarris õige otsus langetada? Appi tuli Paasik OÜ juhatuse liige Uko Paasik, kes annab alljärgnevas intervjuus Äripäeva lugejatele nõu, millele tuleb uut korterit ostes tingimata tähelepanu pöörata, et mitte terve ülejäänud elu oma kergekäelist otsust kahetseda.

- Arendaja: Sinilille Kodu OÜ / Triple Net Capital OÜ- Arhitekt: Paasik OÜ- Ehitaja: Mitt & Perlebach OÜ / Riser Ehitus OÜ

Uko Paasik, andke mõni soovitus, kuidas osta uut korterit, mida tähele panna.

Kõige olulisem soovitus – mine kindlasti kohale! Mine näiteks kliendipäevale, kus ehitaja-arendaja oma toodet esitleb, uuri läbi kõik nurgad ja nurgatagused, esita võimalikult palju küsimusi, analüüsi saadud infot, jälgi ja vaatle. Vaata, kas arendaja tahab klientidega suhelda, kas ta tahab tulevastele elurajooni elanikele kodutunnet luua… Püüa vaadata ka teisi uudistajaid – suure tõenäosusega veedad sa suure osa oma järgnevast elust just nende, oma uute naabrite seltsis. Kindlasti ära jää aga uskuma kõike, mida sulle lubatakse – ole objektiivne ja vajadusel küsi nõu.

Miks ma peaksin kolima Uus-Peetrisse?

Kesklinna linnaosaga piirnev Peetri alevik on kui omamoodi Tallinna äärelinn – sa elad sisuliselt kesklinnas, kuid naabruskond on roheline ja hubane, lasteaiad-koolid on käe-jala juures, kogukond hooliv ning kõige selle juures saad uhiuue korteri kasutatud korteri hinnaga.

Laupäeval esitletud Uus-Peetri Kodu nimelises elurajoonis saab täna tõepoolest osta korteri, mille ruutmeetri hind algab 1600 eurost. Äärelinnale kohaselt on kõikidel korteritel piisavalt suur terrass või rõdu, panipaik ja parkimiskohad (esitluspäeval korterit broneerides on ka parkimiskoht pere teisele autole tasuta). Võrdluseks, Äripäev kirjutas 5. juunil, et mais ulatus Tallinna korterite mediaankeskmine müügihind ruutmeetri kohta üle 1600 euro, müügihind on tõusuteel seejuures kõikides linnaosades.

Ikkagi, miks just Uus-Peetri Kodu?

Esiteks kindlasti selle pärast, et Uus-Peetri Kodu asub peaaegu kesklinnas – Ülemiste ristmikule sõitmiseks kulub vaid 5 kuni 10 minutit (ka ühistranspordiga!), Viru väljakule aga 10–15 minutit (20 minutit ühissõidukiga). Peetri Selverisse on kaks kilomeetrit, Tallinna perekeskseima kaubanduskeskuseni, Ülemiste Keskuseni aga 3 km rohkem. Ühistranspordi kasutajatele on olemas peatused Uus-Peetri Kodu vahetus läheduses. Regulaarne ühistranspordiühendus liidab aleviku Tallinnaga.

Samas asub Uus-Peetri Kodu vaikses piirkonnas. Öösiti saab lahtise aknaga magada ning linnakärast ollakse eemal. Vähese liiklusega värskelt valminud Sinilille tee ääres on naabreidki igas elamus vaid käputäis – ehitatakse kuus 20korterilist maja, mis näevad välja nagu ridaelamud.

Liigelda saab ka mootorita – vastvalminud Vana-Tartu mnt äärne kergliiklustee annab jalakäijatele ja jalgratturitele võimaluse ohutult liikuda nii pealinna kui ka harrastada tervisesporti. Lisaväärtuse piirkonnale annab kindlasti peatselt valmiv Ülemiste järvepromenaad.

Koolid-lasteaiad on olemas?

Uhiuus, alles eelmisel aastal valminud Järveküla kool asub elurajooni tagaõues – vähese liiklusega Sinilille teed mööda 600 meetrit astuda, üle majadetaguse heinamaa aga veelgi vähem. Peetri Lasteaed-Põhikool asub 2 km kaugusel, seda ka Aruheina 180kohaline lasteaed. Lisaks, praeguste teadmiste kohaselt, rajab Rae vald aastaks 2020. Peetrisse ka uue gümnaasiumi ja jalgpallihalli, uuest lasteaiast rääkimata. Ka Järveküla piirkonda on lubatud koos täiendavate koolikohtadega rajada nii uus spordiväljak kui ka spordisaal.

Mis veelgi olulisem, ka tervishoiu pärast ei pea muretsema – vald on lubanud rajada järgmise nelja aasta jooksul Peetrisse perearstikeskuse, kus on ämmaemand, füsioterapeut, hambaarst, apteek ja beebide ujutamine.

Mida vabal ajal teha?

Peetri on väga populaarne alevik just pereinimeste seas, sest siin on olemas nii lasteaiad kui ka koolid ning siin on ohutu elukeskkond. Samuti on vallavalitsus asunud rajama Peetri keskväljakut, kuhu tuleb ka noorteala. Ka kohalik kogukond on väga aktiivne – Uus-Peetri lähinaabruses tegutseb näiteks Assaku hobiveski. Üldplaanis toetab Rae vald oma inimesi väga, luues aina parimaid tingimusi nii sportimiseks, kultuuri nautimiseks kui ka lihtsalt niisama vaba aja veetmiseks. Otse Uus-Peetri Kodu ees laiub aga Baltikumi suurim elamusspordikeskus Spot of Tallinn, kus lisaks ekstreemspordiharrastajatele leiavad tegevust ja elamust igas vanuses huvilised.

Kui kallis see on?

Nagu juba öeldud, siis pigem soodne –korteri ruutmeeteri hinnad uhiuues majas algavad ca 1600 eurost, mis jääb Mustamäe ja Lasnamäe linnaosa uusarenduste korterite ruutmeetrihinnast alla keskmise. Lisaks muudele äärelinna hüvedele on kõikidel korteritel panipaik ja terrass või rõdu.

Kas maasikaid ka pakutakse?

Soovitame kindlasti jälgida Uus-Peetri Kodu arenduse kodulehte, sest nagu meie laupäevane kliendipäev näitas, pakkusid arendajad uudistajatele näidiskorteri terrassil värskete pirukate, kohvi ja maasikate kõrvale tõeliseid maasikaid – igale kliendipäeval korteri broneerijale anti tasuta kaasa parkimiskoht ka pere teisele autole!

Seepärast soovitan kõigile: jälgige infot – kliendipäevi on tulekul veel!

 

Hetkel kuum