Ametnike preemiad ulatuvad kümnetesse tuhandetesse

Janar Holm  Foto: Andres Haabu
Allikas: www.aripaev.ee • 30. aprill 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Eelmisel aastal teenisid lisaks põhipalgale 10 000 eurot või enam pea 30 ametnikku.

Äripäev reastas ametnikud, kes said möödunud aastal põhipalgale lisaks preemiaid ja lisatasusid kokku vähemalt 10 000 eurot kuus.

Edetabelit troonib kaitseväe peastaabi side- ja juhtimissüsteemide osakonna ülem Andres Hairk, kes teenis eelmisel aastal lisatasusid kokku 34 727 eurot. Põhipalgale lisaks teenis Hairk möödunud aastal iga kuu peale keskmiselt 2894 eurot lisaks. Kaitseväe peastaap täpsustas, et tegemist oli missioonitasuga, mida maksti talle Iraagis teenides.

Talle järgneb haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm. Holm oli eelmisel aastal selles ametis vähem kui kolm kuud ja sai selle ajaga lisatasusid üle 16 000 euro. Holm asus haridus- ja teadusministeeriumist möödunud aasta märtsikuu lõpust sotsiaalministeeriumi tööala asekantsleriks. Tänaseks on temast saanud riigikontrolör.

Tabelis jäävad silma ka vanglaametnikud, peamiselt Viru vangla ametnikud. Näiteks Viru vangla vanemvalvur sai aasta peale lisatasusid kokku 15 184 eurot. Igas kuus teeb see keskmiselt 1265 eurot põhipalgale lisaks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt