Viimasel ajal Euroopas aset leidnud intressimäärade langused, mille sihiks on anda tõuge paigaltammuvatele majandustele, on USA dollari jaoks olnud head uudised.
Saksamaa rahandusminister lükkas reedel ümber ajakirjanduse väited, nagu töötaksid Pariis ja Bonn välja plaani, et fikseerida frangi ja marga pikaajalised vahetuskursid ja et see plaan avaldatakse G7 kohtumisel.
USA rahandusminister Robert Rubin avaldas neljapäeval toetust tugevale dollarile, ja Saksamaa keskpanga asepresident Johann Wilhelm Gaddum õõnestas Saksa marga jalgealust, öeldes, et repomääral on ruumi langeda 3,25 protsendini praeguselt 3,65 protsendilt.
Kõrgete USA ja Saksamaa rahandusametnike kommentaarid tekitasid investeerijates huvi dollari vastu. Dollar ei liikunud kuigivõrd edasi Jaapani jeeni suhtes, Inglise naela surus aga viimase 19 kuu madalaima tasemeni 1,5085 dollarit.
Dollari tugevus on seletatav lootusega eelarvekõneluste lahendamisele USAs ja sellega, et majanduse väljavaated USAs on praegu paremad kui Euroopas. Reedel avaldatud majandusnäitajate kohaselt kasvas USA majandus kolmandas kvartalis 3,2%. Tööstuskordaja USAs oli detsembris 5,6%.
Soome mark liikus kogu reedese päeva 2,6350 Eesti krooni ümber, tõustes hetkeks 2,64 kroonini, kuid tulles sellelt tasemelt kiiresti alla. Soome keskpanga ametlik noteering oli 4,4866 FIM/USD. Soome on madalale inflatsioonile vaatamata üks kallimaid tööstusriike, värskeimate andmete kohaselt on Soome maailma jõukamaid riike ühendavas OECDs kalliduselt neljas riik. Soomest kallimad on Taani, ?veits ja Jaapan. Hinnatasemelt on Soomele lähedane ka Norra. Rootsi ja Saksamaa on Soomest 6-7 protsenti odavamad. Euroopa riikidest on Soomest märgatavalt odavamad Lõuna-Euroopa maad ning Inglismaa ja Iirimaa.
Rootsi kroon liikus reede pärastlõunal 1,76 Eesti krooni ringis.
Kulla untsihinnaks fikseeriti Londonis 396,80 dollarit.
Rubla kurss Moskva pankadevahelise valuutabörsi oksjonitel langes reedel kahe rubla võrra, fikseerudes tehingute lõpuks tasemel 4685 rubla dollari eest.