8. veebruar 1996 kell 22:00

Credit Suisse peab plaani Tallinna Pangaga

Tallinna Panga haldusdirektori Raivo Vare sõnutsi vaatleb üks Tallinna Panga omanikke Credit Suisse panka kui võimalikku informatsiooni- ja abikanalit. «Credit Suisse tahaks hakata rohkem Eestisse investeerima, kui ta on seda seni teinud,» lisas Tallinna Panga juhatuse aseesimees Targo Raus.

Raus ütles, et põhjus, miks ?veitsi investorid on huvitatud Eestisse tehtavatest investeeringutest, on see, et seni tehtud kapitalimahutused on olnud väiksemad fondi poolt seatud investeeringute summaarsest suurusjärgust.

Ühe investeeringu suurus on investeerimisfondi Investment Management (IM) puhul 2--4 miljonit USA dollarit, aga Eestisse tehtud investeeringute puhul on see jäänud alla miljoni dollari.

Balti riikidesse tehtavate investeeringute puhul peab väljavalitud firma eksport olema suunatud Lääne-Euroopasse, ütles Raivo Vare.

«Investeeringud on efektiivsemad, kui nad on summalt suuremad. Samas ei taha Credit Suisse oma investeeringute suhtes muutuda liialt strateegiliseks omanikuks,» iseloomustas Targo Raus investeerimisfondi tegevust.

Raivo Vare sõnul konkreetsest investeeringutest kohtumisel investeerimisfondi esindajatega juttu ei tehtud.

«Nende tehtud eelnev investeering Tallinna Panka oli tingitud suurest kokkusobivusest nende poolt välja töötatud investeerimispõhimõtetega. Koostöö sai alguse välisemissiooni käigus käivitatud investorite otsingust,» ütles Vare. Credit Suisse investeeris Tallinna Panga aktsiakapitali eelmise aasta novembris kaks miljonit krooni.

Targo Rausi sõnul eraldi töögruppi investeerimisobjektide leidmiseks ei moodustata, kuna mõlemal poolel on need juba sisuliselt olemas. Tallinna Panga poolt osaleb turu-uuringutes kolmeliikmeline töögrupp, kuhu kuuluvad panga töötajad Aadu Oja, Alo Ojanurm ja Martti Siimann.

Credit Suisse'i investeerimisfond on spetsialiseerunud investeeringute haldamisele ja investeerimisprojektide korraldamisele Kesk- ja Ida- Euroopas, kuid välistab praegusel momendil investeeringute tegemise Venemaale. Investeerimisfondil on üle maailma 90 filiaali ja esindust.

Hetkel kuum