«Me oleme reforminud oma riiki viis aastat, kuid pole suutnud luua tarbijat... tarbija vajab raha. Miinimumpalk peaks olema tuhat dollarit. See on kõige tähtsam põhimõte. Oluline on stimuleerida turgu ja luua maksusüsteem, mis rahuldaks ühiskonna vajadused,» ütles suhteliselt tundmatu ärimees, kes sõltumatu kandidaadina pääses detsembris duumasse.
Brõntsalov nimetas oma suurimaks probleemiks, et tal puudub laiem poliitiline toetus, kuid kinnitas, et tema firma hea käekäik tõestab tema majandamisoskusi.
Vladimir Brõntsalov alustas äritegevust 1987. aastal, kui ta asutas mee- ja keedisekooperatiivi. 1990. aastal ostis ta ära Fereini, kui riik selle erastas.
Nüüd kuulub firmale Ferein kohalikust farmaatsiaturust kolmandik ning tema väitel on tööliste palk 800 dollarit, mis ületab mitu korda riigi keskmise kuupalga. Reutersi küsimusele, kui suur on tema isiklik vara, vastas ta, et oma firmat ei müüks ta alla kümne miljardi dollari.
Presidendikandidaat seletas, et 1980. aastatel visati ta parteist välja «väikekodanlike tendentside» pärast ning et ta on alati tahtnud kõiges olla esimene: «Olin esimene koolis, tehnikaülikoolis ja ilmselt ka esimene tõeline kapitalist,» sõnas ta.
Fereini töötajad Brõntsalovit eriti ei toeta. Kuna Venemaa presidendikandi-daat peab koguma miljon toetusallkirja, siis anti kõigile Fereini töötajatele käsk koguda 15 toetusallkirja ja vihjati, et kui nad seda ei tee, siis võivad nad kaotada töö. REUTER-ÄP