10. märts 1996 kell 22:00

Levicom kempleb maksuametiga

Saaremaa maksuameti direktor Olev Martinson rääkis, et Levi Pay TV pole vaidlustanud maksuameti nõude suurust, vaid selle vormilise sisu. Tema sõnul peetakse kohtuistung Saaremaa maakohtus 21. märtsil.

Martinson lisas, et hageja heidab maksuametile ette, et nad pole toonud oma ettekirjutuses välja, kuidas on arvutatud tuleneva nõude suurus. Peamiselt rõhub hageja tema sõnul maksukorralduse seaduse 15. ja 22. paragrahvile.

«Nad on läinud lihtsama vastupanu teed,» rääkis Martinson. «Lihtsam on vaidlustada asja vormiline külg kui sisu.»

Kohaliku maksuameti direktor lisas, et pooled on leppinud omavahel kokku kohtuda nädala lõpus, et arutada maksuameti ettekirjutusi firmale. Ettekirjutus puudutas Levi Pay TV tegevusaastaid 1992--1994.

Erafirmat kohtus esindama hakkav Tallinna linnavolikogu rahandusnõunik Enn Roose ütles, et hageja ei tunnista maksuameti nõuet, kuid nad on nõus saavutama kohtuvälise kokkuleppe.

Levi Pay TV valdusfirma ASi Levicom juhatuse esimees Tõnis Palts väitis, et taolist hagi pole üldse päevakorral.

Ta kinnitas, et maksuamet tegi Levi Pay TV-le ettekirjutuse, kuid sellest tuleneva nõude suurus jääb alla saja tuhande krooni. «Me tahame, et nõue oleks null,» lisas Palts.

Levi Pay TV on hotellides kaabeltelevisiooniteenust pakkuv Saaremaal registreeritud firma. Suuremad hotellid, kus firma kaabeltelevisioonivõrk on püsti pandud, on Pirita ja Viru.

Tõnis Paltsi andmetel jääb firma aastakäive 4--5 miljoni krooni piiresse.

Hetkel kuum