17. märts 1996 kell 22:00

Kallas arendab majandussuhteid Jaapaniga

Kallase sõnul paneb see dokument aluse soodsale suhtumisele Eesti ja Jaapani majandussidemete arendamiseks.

Lisaks kohtumistele riikliku pikalaenupangana tuntud Jaapani tööstuspangas külastas Kallas ka Jaapani ekspordi-impordipanka ja majandusorganisatsioonide liitu Keidanreni ning suurkorporatsioone NEC ja Matsushita Electric CO. «Kõik, kellega me kohtusime, olid Eestist võrdlemisi hästi informeeritud ja suhtusid Eestisse väga hästi,» kinnitas Kallas. «Võib öelda, et nad uurivad väga tõsiselt, mida Eestis teha saaks.»

«Eks näis, kas sellest midagi konkreetselt sünnib, kuid igatahes on loodud mitteformaalsed ning küllaltki konkreetsed ja lähedased suhted,» iseloomustas Kallas visiiti. Eesti miinuseks on Kallase väitel väike siseturg, kuid seda saab kompenseerida ekspordivõimalustega. «Muus mõttes on Eesti investeeriguteks soodne paik,» kinnitas Kallas.

Visiidi ajal arutati ka koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ning välisministri sõnul huvitas Jaapanit eriti ÜRO ja seal toimuvad reformid.

«Jaapan on huvitatud ÜRO julgeolekunõukogu alaliseks liikmeks saamisest. Meie avaldasime seisukohta, et kui ÜRO julgeolekunõukogu laieneb, siis võiks Jaapan selle liige olla,» ütles Kallas.

«Oluline on see, et Eesti pole kunagi ajaloo jooksul vahetanud Jaapaniga sellise tasemega visiite,» lausus Siim Kallas. Tema sõnul oli see ka Baltimaadest esimene nii kõrgel tasemel visiit Jaapanisse.

Hetkel kuum