22. aprill 1996 kell 22:00

Paldiski linnavalitsus nõuab kahju korvamist

Paldiski linnapea Jaan Mölderi sõnul on linn saanud maanteeameti kehtestatud piirangute tõttu otseselt kahju Paldiski põhjasadamasse saabumata jäänud kolme laeva näol. Paldiski linnavalitsusele kuuluv ja sadamat haldav Paldiski Sadamate AS on saanud kahju ligi 300 000 krooni, väitis Mölder.

Paldiski linnapea sõnul osalesid Harju maavanema juures eelmisel nädalal toimunud nõupidamisel Harju teedevalitsuse, Paldiski linnavalitsuse ja transpordipiirangute tõttu kannatanud firmade esindajad. Maanteeametilt nõutakse tekitatud kahju hüvitamist, sest amet ei informeerinud Mölderi sõnul linnavalitsust õigel ajal piirangute kehtestamisest. Ta ütles, et linnavalitsust teavitati alles kaheksa päeva hiljem.

Linnapea väitel on kummaline ka see, et veoautosid hakati kaaluma mitte piirangute kehtima hakkamise esimesel päeval, vaid hiljem. «Siit tekib küsimus, kas tee on ikkagi nii halvas korras,» lisas Mölder.

Paldiski abilinnapea Urmas Kert ütles, et teede- ja sideministeeriumi asekantsler Väino Soonike tegi eelmisel nädalal ettepaneku lahendada vaidlus kohtuväliselt.

Kerdi sõnul lubas Soonike ametlikult tunnistada, et Paldiski linnavalitsust ei hoiatatud kehtestatavatest piirangutest õigel ajal, ja koostada rahandusministeeriumile kirja 300 000 krooni eraldamiseks Paldiski Sadamatele riigi tekitatud kahju katteks.

«Kui me eraldatava raha kohta hiljemalt kolme nädala jooksul vastust ei saa, esitame kohtusse hagi maanteeameti vastu,» lubas Kert. Tema sõnade kohaselt ei kahtle Paldiski linnavalitsus kohtuprotsessi võitmises. Ta ütles aga, et ei kujuta ette, mis saab siis, kui riigilt hakkavad kompensatsiooni nõudma kõik seda teed kasutavad firmad.

Maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus ütles võimalikku hagi kommenteerides, et linnavalitsusel on õigus see esitada. Tema sõnul tehakse igal nädalal Paldiskisse viival teel mõõtmisi ja lubatud teljekoormusi tõstetakse kohe, kui see on võimalik.

Mölderi sõnul on kurb, et valitsus ja riigikogu suhtuvad Paldiskisse viiva tee olukorra parandamisse nii ükskõikselt, sest Paldiski puhul on tegu ekspordi seisukohalt oluliste sadamatega.

Hetkel kuum