16. mai 1996 kell 22:00

Restauraatorite pakkumus oli parim

ASTL koosneb kaheteistkümnest endisest restaureerimisvalitsusest välja kasvanud firmast, kes rendivad Eesti Restauraatori tootmisbaase üle Eesti.

Suuremad neist on AS Tallinna Restauraator, AS Restor ja AS Inrestauraator. ASTLi juhatuse esimees on Inrestauraatori direktor Kalju Ehala.

Tallinna Restauraatori direktori Toivo Lepiku sõnul soovib ASTL erastamisagentuurile võimalikult kiiresti tasuda ostusumma, millest poole saab maksta erastamisväärtpaberites.

Restaureerimisfirmade ühendusel tuleb pakkumuse kohaselt teha investeeringuid umbes kolmandiku ostuhinna eest.

Kõik 12 firmat omavad ASis ASTL ühte aktsiat, ütles ASi Rakvere Restauraator direktor Einar Kaldam.

Kõik firmad tasuvad erastatava vara eest proportsionaalselt nende käsutuses oleva vara maksumusele. Täpsed summad selgitatakse ASTLi üldkoosolekul, mis peetakse tõenäoliselt järgmisel nädalal.

ASTL loodi spetsiaalselt Eesti Restauraatori erastamisel osalemiseks. Toivo Lepik ei välista võimalust, et firma jätkab tegevust ka pärast vara väljaostmist. «Ostusumma tasumine on üsna suur koorem restauraatoritele,» ütles Lepik.

Konkureeriva pakkumuse Eesti Restauraatori erastamiseks tegi ehitusfirma Feer. Feeri asedirektori Peep Vellistu sõnul oli firmal soov luua oma osakonnad ka väljaspool Tallinna.

Hetkel kuum