20. mai 1996 kell 22:00

ETK Orto juhatust huvitab Saksa kosmeetikasari

Juhatus andis ETK Orto tegevjuhtkonnale volitused teatada Saksamaale ettevõtte huvist kosmeetikasarja litsentsi ostmise ja Skandinaavia turu uuringu vastu, ütles Kuusemäe. Tema sõnul ei saa koostööpartneri nime avalikustada enne, kui Saksamaalt on saabunud vastus.

Tema väitel vajab nüüd analüüsi litsentsileping ja pakutava toote Baltikumis ja Skandinaavias ainumüügiõiguse tingimused. «Meie huvi on jõuda tootega turule sel sügisel,» kinnitas Kuusemäe.

ETK Orto kolme kuu käive oli 6,4 miljonit krooni, mis oli plaanitust ligi miljoni krooni võrra suurem. Tootmiskasum jäi plaanitud 280 000 kroonist ligi 50 000 krooni võrra väiksemaks. Kuusemäe kinnitusel põhjustas selle ettevõtte kolimine Narva maanteelt Sõjamäele ja kogu esimeseks poolaastaks mõeldud reklaamisumma kasutamine esimeses kvartalis.

Narva maantee tootmishoone saatus selgub 1. juulil, selleks ajaks tuleb teha ettepanek juhatusele, selgitas Kuusemäe. Praegu on Narva maanteel seadmed lahti monteeritud, aga nad on vaja sealt ära vedada, lisas ta.

Juhatus toetas Kuusemäe sõnul ka ETK Orto plaani rentida välja tühi tootmispind Sõjamäel. Viies hoones on seda 12 000 ruutmeetrit, millest ligi kolmveerand on juba välja renditud.

ETK Orto juhatuse esimees on ASi ETK tootmisdirektor Juhan Tuppits. Juhatusse kuulub ka Hansapanga juhatuse esimees Rain Lõhmus.

Hetkel kuum