23. mai 1996 kell 22:00

Tööandjad vähendaks ravikindlustusmaksu

Viljar Veskiväli selgitas eilsel tööandjate koolitusseminaril, et praegu läheb töötajaga tööl juhtunud õnnetusjuhtumite hüvitamiseks 1% ravikindlustusmaksust.

Sotsiaalministeerium on aga tööõnnetuste ja kutsehaiguse seaduse koostamise raames Veskivälja sõnutsi pakkunud, et ravikindlustusmaksu tuleks 1% võrra tõsta, kehtestades maksumääraks 14%.

«See on vastuolus valitsuse lubadusega mitte makse tõsta,» märkis Veskiväli. «Võib tõsta käibemaksu, sest see ei puuduta tööandjaid, vaid tarbijaid, aga ka see tõstab üldist maksukoormust,» lisas ta.

Rahvusvahelise tööorganisatsiooni ILO korraldatud seminaril leidsid Eesti tööandjad, et valitsus arvestab endiselt väga vähe nende arvamusega seaduste koostamisel.

Tööandjate ühenduse keskliidu presidendi Priit Vilba sõnutsi on ei ole veel võimalik valitsusega sisulist koostööd teha. «Raske on selgeks teha, miks meid vaja on -- me segame ametnikke,» märkis Vilba.

Kolmepoolsete läbirääkimiste (valitsus, töötajad ja tööandjad) olulisust rõhutas ka seminari ILO-poolne korraldaja Björn Grünewald. Tema sõnul tuleks mõlemal Eestis tegutseval tööandjate ühendusel -- tööstuse ja tööandjate keskliidul ja tööandjate ühenduse keskliidul -- ühise eesmärgi nimel koopereeruda ja koostööd teha.

Hetkel kuum