3. juuni 1996 kell 22:00

Parkimismaja on konkurent linnaparklatele

Parkimismaja tunnitasu on päeval 8 krooni, mis on võrdne Tallinna südalinnas linnavalitsuse kehtestatud tunnitasuga.

Parkimismaja ehitust finantseeris Hüvitusfond, kes ostis AS Parkimismaja võlakirjad kinnisel emissioonil, ütles Rauam.

ASi Parkimismaja omanik on 66 protsendiga RET Arengugrupi AS ning 34 protsendiga Hüvitusfond.

Rauami sõnul on parkimismaja avatud kõigile soovijaile, kuid selle ehitamise tingis siiski kvartali enda ning klubi Dekoltee vajadus parkimiskohtade järgi.

Parkla nelja korruse 6400 ruutmeetrile mahub üle 200 auto. Rauami sõnul on hetkel kvartalis kontorid 73 juriidilisel isikul, kes vajavad enamasti ka parkimiskohti.

Järgmise aasta lõpuks prognoosis Rauam kvartalisse vähemalt 200 firma bürood. «Parkla ammendab end tuleval suvel,» lisas ta.

Koos parkimismajaga on kvartalis parkimiskohad umbes 350 autole. 60kohalise parkimismaja ehitust kvartali siseõuele plaanib ka seal hoone ostnud Forekspank.

10,5 miljoni kroonise ehitusmaksumusega hoone ehitas AS Feer. Ehituse kestus oli 13 nädalat, millele lisandus veel parkla miljon krooni maksnud automaatika ja valvesüsteemide paigalduse aeg. Projekti tasuvusaeg on viis aastat.

Parkla ehitus oli Rauami sõnul keeruline, sest samas hoones valmis paralleelselt ka klubi Dekoltee.

Kuna ühes hoones valmis kaks erinevat ehitust, muutis see keeruliseks ka objekti kasutuselevõtmiseks vaja-mineva bürokraatia, ütles Rauam.

Seesugune kahe objekti koosehitamine tõi kaasa ka olulisi ebamugavusi kummagi objekti ehitajatele ja mõningase sõltuvuse teineteisest, ütles ASi Feer peadirektor Ivo Kollo.

Kollo sõnul on isegi hea, et linn tegi nii põhjaliku bürokraatia objekti vastuvõtmiseks. «Parem mitu korda mõõta. Hiljem võib selle eest kindel olla hoone vastupidavuses,» lisas Kollo.

Hetkel kuum