25. juuli 1996 kell 22:00

Rootsi suleb turistide ees uksed

Kuigi juuli ja august on Rootsi kõige elavamad turismikuud, on päikesenäljas rootslased hüljanud finantskaalutlused ning pannud poed kuuks ajaks kinni.

«Juuli on puhkustekuu ning seetõttu sulevad paljud ärid kuuks ajaks uksed, eriti väiksemad restoranid ja poed, mis teenindavad peamiselt ärikliente,» ütles Stockholmi infoteenistuse pressiesindaja Birgitta Jansson.

Keskmine temperatuur kerkib Rootsis 25 kraadini vaid juulis ja augustis ning rootslased tahavad oma suve nautida. Enamik rootslasi puhkab juulis.

Stockholmi ooperimaja suleti ning Rootsi juhtiv ärileht Dagens Industri katkestas igapäevase ilmumise ja muutus nädalaleheks.

Janssoni sõnul turistid, kes toovad riigile sisse 104,2 miljardit Rootsi krooni aastas, olukorra üle ei kurda. Peamised nurisejad on stockholmlased ise.

1994. aastal langes turismi arvele 3,2 protsenti Rootsi sisemajanduse kogutoodangust ning turismitööstus andis tööd 175 000 inimesele.

Stockholmi jaoks on põhilised turismikuud juuli ja august. Linna külastavad peamiselt ameeriklased, jaapanlased ja lõunaeurooplased, taanlased ja sakslased eelistavad suvitada maakohtades. REUTER-BNS

Hetkel kuum