25. september 1996 kell 22:00

Tallinnas Ahtri tänaval valmib uus kaubanduskeskus

Rauami sõnul hakati kaubanduskeskust ehitama augustikuus ning müügipinda valmib koos laoruumidega 1100 m². Üldehitustöid teeb AS Tonerek, vahelaed ja fassaadi ehitab AS Feer. Kaubanduskeskuse aknad paigaldab AS Kallas. Poole ehitamiseks vajaminevast summast moodustab Hansapangast saadud laen, teise poole RETi Arengugrupi ASi oma kombineeritud vahendid.

Müügiboksid asuvad esimesel ja teisel korrusel, kolmandale korrusel valmivad laoruumid. Bokse on kokku 19, kõige väiksem boks on 10 m² ja kõige suurem 75 m². Hoone kolm ülemist korrust ehitatakse büroopindadeks.

Actor Kinnisvara ASi juhatuse esimehe Koidu Sildami sõnul saavad kaubanduskeskuses kaubelda erinevad firmad, kellega sõlmitakse rendilepingud 5--10 aastaks. Esimese korruse rendihind on 280 kr/m² ja teise korruse rendihind 260 kr/m². Rendihinnale lisandub veel elekter ja käibemaks. Kui firma soovib rentida lisaks müügiboksile ka laopinda, maksab ta selle eest eraldi tasu.

Rendihind firmasid kohutanud ei ole, pigem on avaldusi laekunud rohkem, kui müügipindu on pakkuda. Firmade valikul võetakse arvesse kaubandusspetsialistide nõuandeid. Sama kehtib firmade paigutuse puhul.

«Peame tegema oma parima. Me ei saa lubada, et kõrvuti boksides on kuld ja kala,» selgitas Rauam.

Kaubanduskeskuse ja büroopinnad projekteeris AS Akvar.

RETi territooriumil on hetkel 70 firmat, kasutusel on 26 000 m² äripinda. Valmimas on kaks büroohoonet. Kogu kvartali loodab Rauam valmis saada 1997. aasta jõuludeks. Narva maantee ja Ahtri tänava vahelisel alal asuva kvartali varad ostis RETi Arengugrupi AS 1994. aastal 40 mln krooni eest.

Hetkel kuum