Konkursi korraldanud ASi Kommunaalprojekt direktori asetäitja Rain Nigul ütles, et komisjon ei ole kohustatud valima kõige madalamat hinda pakkunud firmat.
Hinnakriteeriumist lähtudes oli pakkumusi 8 175 000 kroonist kuni 12 454 999 kroonini, rääkis Nigul. Hinnapakkumused olid suhteliselt ühtlased ning puudusid olulised ala- ja ülepakkumised, lisas ta.
Otsuse tegemisel saavad määravaks ka riski- ja kvaliteedikriteerium ning salajasel hääletusel 13. septembril osutus sobivaimaks AS Limberg Grupp-AS Inrestauraatori pakkumus, lausus Nigul.
Tallinna Restauraatori juhatuse esimehe Toivo Lepiku sõnul on Tallinna psühhiaatriahaigla ehituskonkursil eiratud riigihankeseaduse 23. paragrahvi, sest AS Limberg Grupp-AS Inrestauraatorile on võimaldatud muuta pakkumishinda pärast pakkumuse esitamise tähtaega ning nende poolt tähtajaks esitatud pakkumishind on ligikaudu ühe mln krooni võrra vähenenud pärast pakkumuste avamist.
AS Limberg Grupp-AS Inrestauraator pakkus esialgu 12 864 200 krooni. Hiljem esitas ühispakkuja õiendi, milles selgitati, et esmapakkumuses oli kahetsusväärne aritmeetiline viga. Parandatud pakkumuse suurus oli 11 822 260 krooni.
Riigihangete ameti peadirektor Ülo Sarv ütles, et pärast pakkumusümbrike avamist pakkuja enam pakkumuse hinda muuta ei saa. Pärast pakkumuste avamist ei tohi enam toimuda mingisuguseid läbirääkimisi ostja ega pakkuja vahel, lausus Sarv.
ASi Karema ja Randväli juhatuse esimehe Holger Karema sõnul seisnebki konkursi idee selles, et kõigil pakkujatel on täpselt ühesugused algandmed ja ühesugused võimalused. Praegu on tegemist ebakorrektse konkursiga, kui ühele firmale antakse võimalus ja teistele mitte, lisas Karema.
Ülo Sarve hinnangul pidanuks ülejäänud pakkujad esitama kaebuse kümne päeva jooksul pärast otsuse tegemist, aga nad ei teinud seda. Järelikult nad aktsepteerivad RASi Kommunaalprojekt otsust, lausus Sarv.