16. oktoober 1996 kell 22:00

Esmamulje kujuneb fuajees

Ruumi, mille ühes seinas olid aknad ja teine oli n-ö tumm, tuli mahutada kuus kabinetti, kus töötab 1--4 inimest, ja sekretäri töökoht. Igava ja kandilise ruumi tegi sisearhitekt huvitavaks astmeliselt kulgeva seinaga. Sekretäri töökoht jäi fuajeesse. «Et sekretär tunneks end ka n-ö välisõhuga kokkupuutes olevana, panime lakke sky-light-tüüpi valgusti ja osale kabinettidele klaasseina,» selgitab sisekujundaja Heli Kivi.

Et fuajees saab siseneja firmast esmamulje, pööras ruumikujundaja selle disainimisele kõige enam tähelepanu.

Ruumi avardamise eesmärgil on fujee seinas suured peeglid ning põrandakattega on ruumi liigendatud. Koridori põrandat katab vinüülkate, kabinettides on maas vaipkate.

Kaasaegset lahendust nõudis ventilatsioonisüsteem. «Maja on ehitatud ajal, mil aknad lasid õhku läbi,» selgitab Kivi. Ripplae alla pandud ventilatsioonitorud oleksid lae toonud liiga madalale, mistõttu süsteem paigaldati seina taha.

Oluliseks peeti büroos seinte ja lagede helikindlust, mis on saavutatud kolmekordse kipsplaatseina ja helikindla ripplaega.

Mööbli valis tellija sisearhitekti pakutud variantide seast. Soosikuks osutus Soome Asko kontorimööbel ja Rootsi Kinnarpsi juhikabineti mööbel.

Valdavalt on EE-Grupi büroos hele mööbel, nagu on hele kogu kontori tonaalsus. Tume mööbel on vaid firmajuhi kabinetis.

Tellija valitud on ka büroos olevad Avo Keerendi jt kunstiteosed, mida Kivi peab väga hästi õnnestunud valikuks.

Hetkel kuum