29. oktoober 1996 kell 22:00

Tallinna prefektuur vassib

Eelmisel nädalal esitas AS Remmelg & Pojad riigihangete ametisse kaebuse Tallinna prefektuuri juunis korraldatud riigihankekonkursi kohta. Kaebuses süüdistab firma prefektuuri mitmes eksimuses riigihangete seaduse vastu.

ASi Remmelg & Pojad direktor Ivo Remmelg ütles, et ta peab prefektuuri põhiliseks eksimuseks seda, et konkursi võitjaks tunnistatud AS Eesti Ärikoda ei osalenud tegelikult konkursil.

«Ma arvan, et politsei ei tunne seadust,» lausus Remmelg. «Tahaks loota, et mingeid altkäemakse ei olnud.»

Äripäeva käsutuses olevas pakkumuste avamise protokollis pakkus prefektuurile jälgimisseadmete hanget neli firmat Remmelg & Pojad, aktsiaseltsid Mereside, Kartograaf ja Tallmac.

Tallinna prefektuuri juhtimiskeskuse komissar Riiter Hepner, kes konkursikomisjoni koosolekut protokollis, tunnistas sellel nädalal, et ta unustas ühe pakkumuse protokollimata.

«Minu asetäitja Gennadi Timoshenko oli selle pakkumuse oma seifi jätnud ja linna jalutama läinud,» väitis Hepner.

Riigihangete ameti peadirektori asetäitja Taivo Kivistik märkis, et veel paar päeva tagasi väitsid nii Hepner kui Timoshenko riigihangete ametile, et nad ei mäleta selle konkursi üksikasjadest midagi. Samuti ei osanud juhtimiskeskuse juhid öelda, kas leping Eesti Ärikojaga elektroonilise jälgimissüsteemi hankimise kohta on juba sõlmitud.

Eesti Ärikoja juhatuse esimees Kuno Panksepp ütles, et tema firma tegi pakkumuse politsei hankekonkursile õigeaegselt ja ta ei tea politseinike protokollilistest eksimustest midagi.

Eesti Ärikoda müüb Mobiseifi jälgimissüsteeme, mida kasutab ka Rootsi politsei. Äripäevale teadaolevalt tuli konkursi võitnud firma vastu Tallinna politseijuhtide soovile veenduda Rootsi jälgimissüsteemi toimimises ja korraldas neile sellel suvel tutvumisreisi Rootsi.

Kuno Panksepp tunnistas, et kuna prefektuuril puudus raha Rootsi-reisiks, siis maksis Eesti Ärikoda kinni kolme politseiniku laevapiletid Rootsi sõiduks.

Taivo Kivistik ütles, et riigihangete amet on ASi Remmelg & Pojad kaebuse põhjal algatanud juurdluse. «Riigihange on tehtud ebaprofessionaalselt,» tõdes ta ja teatas, et kui juurdluse käigus leitakse konkursi korraldamisel seaduserikkumisi, on tal õigus kanda ette politseiameti peadirektorile või siseministrile. Muud karistust riigihankeamet kohaldada ei saa.

Hetkel kuum