25. november 1996 kell 22:00

Kilk osaleb Kiviteri erastamisel koos Sifiga

Ilma N-Terminaali toetuseta polnuks Pindi pakkumusel mõtet, ütles Pindi Grupi omanik Rein Kilk. «Kiviter on liiga tõsine projekt, et minna lihtsalt pakkumust tegema ja riskida libastumisega,» kommenteeris ta. N-Terminaalil on Eestis kõige suurem õliäri kogemus, seetõttu olime huvitatud nende kaasamisest, lisas Kilk.

Kiviteri erastamise esimese pakkumuse tänavu suvel esitas Pindi grupp üksinda. «Sel ajal olime hõivatud Esoili erastamisega,» kommenteeris N-Terminaali juhatuse esimees Endel Siff. Langetasime otsuse pärast pikka ja põhjalikku tutvumist Pindi projekti ja Kiviteriga, lisas ta.

Pindi grupp töötab välja ettevõtte saneerimiskava, äriplaani ja finantseerimisskeemi, aga N-Terminaal tooraine ja turgudega seotu ning logistikaskeemi, ütles Kilk. Pakkumuse järgi jätkab Kiviter põlevkivi töötlemist ja põlevkiviõli tootmist.

Pindi grupp ja N-Terminaal esitasid lõpliku pakkumuse Kiviteri erastamiseks K-Tööstusgrupi ASi nime all. Pakkumuse Kiviteri erasta-miseks esitasid ka AS Infravest, kus osalevad Norma Grupp ja Arengufinantseeringu AS, ning AS Airemaa, kus osalevad Ülo Pärnits ja AS Ando, millega on seotud leidur Toomas Pungas.

Erastamisagentuur kuulutas Kiviteri kõigi aktsiate erastamise eelläbirääkimistega pakkumise teel välja 12. juunil. Lõpliku pakkumuse esitasid osalejad möödunud neljapäeval.

Kiviteri mullune käive oli 938,3 mln krooni ja puhas-kasum 20 mln krooni. Ettevõttes töötab 3500 inimest.

Hetkel kuum