16. detsember 1996 kell 22:00

Norra Telenor vallutab turge

Pärast 1988. a on Norra 18 500 töötajaga riiklikust telekontsernist kujunenud Põhjala turu tele- ja arvutihiiglane. Telenori koduturg ei piirdu enam Norraga, vaid hõlmab kogu Põhjala. Kontserni käive on kasvanud 25 miljardilt 1988. a tänavu 44 miljardile Eesti kroonile. Laienemine jätkub. Kontserni juhi Tormod Hermanseni sõnul on eesmärk suurendada käive 2000. aastaks 57 miljardile kroonile.

Telenori haardesse mahub kõik, mis puudutab tele- ja arvutiturge. Konkurendid ostetakse üles, tänavu üksi kulutatakse selleks ligi miljard Norra krooni (1,9 mld Eesti krooni). Nüüd on Tormod Hermansen sihikule võtnud Itaalia mobiilsidevõrgu, kus kavatsetakse kanda kinnitada koos Itaalia kurikuulsa meediamoguli Silvio Berlusconiga.

Norra telekontsern kuulub konsortsiumi, mis taotleb litsentsi kogu riiki hõlmava mobiilsidevõrgu DCS 1800 väljaarendamiseks Itaalias. Konsortsiumi kuuluvad peale Telenori veel Berlusconi Mediaset SpA, British Telecom, USA telefonikompanii GTE ja Itaalia riiklik pank Banca Nazionale del Lavoro.

Telenor on mobiilside alal tegev mitmes riigis. Telenor on GSM-operaator Ungaris, Peterburis Venemaal, Iirimaal, Montenegros ja Bangladeshis.

Pärast uue valitsuse ametisse asumist loodab Telenor saada mobiilside litsentsi ka Rumeenias. DN

Hetkel kuum