5. jaanuar 1997 kell 22:00

ETK eluruumid lähevad erastamisele

ASi ETK Majad juhataja Peep Ratase sõnul puudutab otsus ühtteistkümmend elumaja Tallinnas.

ETK juhatuse esimehe Jüri Miksi sõnul jätkavad nad valitsusega läbirääkimisi, et leida võimalus ruumide turuhinna ja erastamishinna õiglaseks kompenseerimiseks.

Miksi väitel kaotaks ETK majadest ilma jäädes vähemalt 20 miljonit krooni. «Läbirääkimiste ebasoodne lõpptulemus tooks meile otseselt kahju, mitte poleks saamata tulu,» ütles Miks.

Miks ei välistanud ka kompensatsiooni nõudmist kohtu korras. Pean seda siiski võimalikest variantidest viimaseks, lisas ta.

Miksi sõnutsi soovib ETK riigilt soodsaid tingimusi ka maa erastamisel. Samas ütles ta, et on tekkimas pretsedent, kus ettevõte ostab oma maad välja mitu korda. «ETK tekkis 1917. aastal ja pole midagi niisama või kellegi arvel saanud,» selgitas Miks.

ETK korterite erastamine elanikele on päevakorras olnud juba aastaid, vaidlusi on tekitanud seaduste vastuolulisus ja mitmeti tõlgendatavused. Vaidluse lõpetas möödunud aasta lõpus riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi otsus, mis tunnistas nii ETK kui tema eluruume kasutavate elanike õigusi.

ETK-le kuulub Tallinnas maad umbes sada hektarit. Erastatavad eluruumid kuulusid seni ETK tütaräriühingutele ETK Majad ja ETK KIT.

Hetkel kuum