23. aprill 1997 kell 22:00

Liising muutub soodsaks

Aprillikuu tõi laenu- ja liisingutingimustes vähe muutusi. Hansapank vähendas kroonilaenude baasintressi 2% võrra 12% protsendini, kuid intressimäärade alandamine oli aprillis iseloomulikum liisingufirmadele. AVIS Liising alandas intressimäära 3% võrra 12 protsendile, Hoiupanga Liisingu intressid langesid keskmiselt 1--2%. Arvutus- ja kontoritehnika liisimisel Pennu Liisingust vähenes vara aastane kallinemine 1--1,8% võrra.

Uusi laenutooteid pakkus aprillis Innovatsioonipank ja Hoiupanga Liisingu AS. Innovatsioonipank pakub uute teenustena tarbimislaenu eraisikule ja faktooringut juriidilisele isikule. Tarbimislaenu intressiga 8% laenusummalt saab võtta kuni üheks aastaks. Maksimaalseks laenusummaks on 30 000 krooni. Faktooringu (käibevahendite finantseerimine võlaõiguslike nõuete ostmise kaudu) maksimaalne tähtaeg on samuti üks aasta. Intressimääraks on baasintress (15%), millele lisandub riskipreemia.

Hoiupanga Liisingu AS pakub uute liisingutoodetena äripinnaliisingut ning maaelu- ja põllumajandusliisingut. Liisinguressursside allikaks on maaelu ja põllumajanduse krediteerimise fond. Maksimaalne liisingutähtaeg intressiga 9,5% on kümme aastat.

Hetkel kuum