29. mai 1997 kell 22:00

St. Barbara saab esimesed külastajad

FHG tegevdirektori Toomas Sildmäe sõnul hakkab Roosikrantsi tänaval asuv hotell St. Barbara konkureerima eelkõige hotellidega Central, Park ja Viru.

Sildmäe sõnutsi peaks selle turusektori potentsiaali näitama fakt, et praeguseks on St. Barbara juuni algusest kuni septembri lõpuni keskmiselt 90% broneeritud.

Hotell St. Barbara vastab Sildmäe sõnul kolmetärnilise hotelli nõuetele. Hotellis on neli majutuskorrust, 53 tuba kokku 106 kohaga. Kõigis tubades on du?? või vann, teler ja otsevalimisega telefon. Maja keldrikorrusel on 80kohaline Saksa stiilis restoran. Hotellis ja restoranis hakkab tööle 40 inimest. Hotelli juhatab Krista Tuulik.

St. Barbara asub 1903. a ehitatud hoones, mille renoveeris selle aasta esimese viie kuuga Merko Ehitus. Kinnistu kuulub ERI Kinnisvarabüroo tütarfirmale Erist, kes on sõlminud Finest Hotel Groupiga 25aastase rendilepingu. Hotelli renoveerimistööd läksid maksma 15 miljonit krooni, mis finantseeriti Hansapanga laenu abil. Hotelli tasuvusajaks on FHG marketingijuhi Feliks Mägusi sõnutsi arvestatud 8 aastat.

Finest Hotel Groupi mullune netokäive oli 44,7 mln kr, millest 45% moodustas majutus-, 49,6% restorani- ja 5,4% muu müük.

Hetkel kuum