31. juuli 1997 kell 22:00

Räpina emiteerib kuue miljoni eest võlakirju

Ootsingu sõnul on emissioonist saadava raha eest kõige olulisem renoveerida Räpina polikliinik ja apteek. «Tahame samasse hoonesse paigutada ka haigla, mis asub praegu ajutisel pinnal,» lisas ta.

Viis aastat tühjana seisnud Räpina endine täitevkomitee ja parteikomitee hoone ehitatakse ümber linnavalitsuse haldushooneks. «Linnavalitsus asub praegu omanikule tagastatavas majas,» lausus Ootsing.

Linnapea ütles, et Räpina linn emiteerib võlakirju kuueks aastaks intressiga 11,256 protsenti. «Maapanga tingimused emissiooni korraldajana sobisid meile teistest pankadest enam,» rääkis Ootsing. «Loodan, et emissioonilepingule kirjutatakse alla augustis.»

Ootsingu sõnul on Räpina linn võtnud varem laenu umbes pool miljonit krooni, linnaeelarve tänavune maht on ligi 12 miljonit krooni.

Ootsing lisas, et Räpina linnavolikogu otsustas võtta ka maailmapangast kaks miljonit krooni energeetikalaenu. Laenu tähtaeg on üksteist aastat ja laenu intress 10 protsenti.

«Laenu kasutame renoveeritava tervisekeskuse ja haldushoone lokaalkatlamajade ning küttesüsteemi ehitamiseks,» ütles Ootsing.

Maapanga Põlva kontori juhataja Helle Virt avaldas lootust, et tänu võlakirjade emissioonile muutub panga koostöö Räpina linnaga veelgi paremaks. Virdi andmetel on Maapank emiteerinud Põlvamaal Põlva, Ahja, Kanepi, Räpina ja Mikitamäe valla võlakirju.

Hetkel kuum