18. august 1997 kell 22:00

ETK Majad kavandab kaubanduskeskust

ASi ETK Majad juhataja Peep Ratase sõnul lammutatakse lähema kahe aasta jooksul ETK peamaja hoovipealsed angaarid ja korrastatakse hoov ning siis alustatakse uue hoone ehitamist. Tahame ehitada Eesti suurima kaubanduskeskuse, kinnitas Ratas.

Ratase sõnul on koht kaubanduskeskuse rajamiseks väga soodne. «Meie krunt jääb just sadama ja kesklinna vahele, seega on meil mõlema toetus,» ütles ta. Samuti on siia võimalik ehitada kuni 1200kohaline parkla, mis annab kaubanduskeskusele eelise näiteks Tallinna kaubamaja ees, lisas Ratas.

Tulevaste konkurentidena nimetas Ratas Rotermanni kvartalit ja Tallinna kaubamaja. «Meile kõige ligemal asuvat City kaubanduskeskust tema väiksuse tõttu minu arvates konkurendiks pidada ei saa,» sõnas Ratas.

Tallinna kaubamaja juhatuse liige Ants Vasar ütles, et nii suure kaubanduskeskuse tulekuga toimub ilmselt klientide ümberjagunemine. Praegu on veel turul ni??e ja seni kui meil turiste jätkub, õitseb ka kesklinna kaubandus, sõnas Vasar.

ETK Majadele kuulub ka Lasnamäel ehitatav Maksimarketi hoone. Ehitustööd Lasnamäe Maksimarketis lõpevad augusti viimasel nädalal.

Hetkel kuum