25. september 1997 kell 22:00

Hansapank annab soodsaimat tarbimislaenu

Hansapanga jaepanganduse laenuosakonna juhataja Krõõt Kilveti sõnul on Hansapanga pakutav intress madalaim seetõttu, et laenu antakse kinnisvara tagatisel. Teiste kommertspankade pakutava laenu tagatiseks võib olla ka käendus, mis on nõrgem tagatis.

Hansapank aktsepteerib tagatisena ka registerpanti, st kõiki sõiduvahendeid, mida registris peetakse. Registerpandi aktsepteerimisväärtus on 50 protsenti.

Kilvet märkis, et kliendil tuleb kindlasti pöörata tähelepanu sellele, kas pakutava laenu intressi arvestatakse laenu jäägilt või algsummalt, sest näiteks algsummalt arvestatav kaheksaprotsendiline intress on võrdne ligi 16 protsendiga laenu jäägilt arvestatava intressi puhul. Tarbimislaenu laenusummalt arvestatava intressiga pakuvad Tallinna Pank, kus on intress 8 protsenti aastas ja Maapank, kus on intress 12 protsenti.

Hoiupanga laenuosakonna juhataja Tanel Kõivupuu sõnul pole turul riskimarginaalide ja intresside teooria veel täpselt paika pandud ja Hoiupangas lähtutakse lõpliku intressi määramisel konkreetsest kliendist.

Kõivupuu sõnul on Hoiupank andnud viimase paari kuu jooksul tarbimislaenu 12--13 protsendi suuruse intressiga aastas.

Samas on Kõivupuu kinnitusel ka selliseid kliente, kes on riskantsemad ning kellele antava laenu intress küünib 15--16 protsendini aastas.

Ühispanga laenujuht Aive Liblik tunnistas, et panga pakutavale 12protsendilise intressiga tarbimislaenule lisanduv riskipreemia sõltub sellest, kui pikaks ajaks laenu võetakse. Mida lühem on laenuperiood, seda kõrgem on intress, ütles ta. Kaheks aastaks võetava laenu puhul ulatub lõplik laenuintress 15--16 protsendini, lausus Liblik.

Hetkel kuum