8. oktoober 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Eesti sel aastal maailma kaubandusorganisatsiooniga (WTO) siiski ei ühine, selgus eelmisel nädalal toimunud ühinemisläbirääkimiste järjekordse vooru lõppedes.

«Eesti WTOga liitumine sel aastal pole enam puht protsessuaalselt võimalik,» ütles Eesti delegatsiooni juht, välisministeeriumi asekantsler Priit Kolbre.

Ministeerium töötab Kolbre kinnitusel siiski selle nimel, et sisulised kõnelused lõpetada selle aasta lõpus või järgmise alguses.

Kolbre sõnul on suurimad lahkarvamused säilinud põllumajandustoetuste maksimaalmahu osas. BNS

AS Telefonipood, AS Sateen ja Spider Telefon AS asutasid üle-eestilise mobiiltelefonide müügiga tegeleva kauplusteketi Hallo!.

Viiest kauplusest ning 15 edasimüüjast koosneva keti järgmiseks aastaks prognoositav käive mobiilsidevahendite müügist on 100 miljonit krooni, ütles ettevõtte direktor Jaak Jõgi.

Järgmisel aastal plaanib kett müüa 20 000 mobiiltelefoni ning sõlmida kuni 28 000 liitumislepingut.

Jõgi sõnul on kauplusteketi turuosa Eestis ligikaudu 30 protsenti. BNS

Pankadevahelise rahaturu laenu ja hoiuse intressimäärad Talibor ja Talibid tõusid pärast kolmenädalast stabiilsusperioodi jätkuva likviidsuskriisi tõttu rekordkõrgusele.

«Viimase kahe aasta jooksul, mil Talibori ja Talibidi arvestust on peetud, pole ühe kuu ja ühe nädala intressimäärad kunagi nii kõrgel olnud,» ütles Hansapanga intressitoodete osakonna juhataja Erkki Raasuke.

Üleöölaenuturul kaubeldakse intressivahemikus 7,5-- 9,2%, mis on selle aasta üks kõrgemaid tasemeid.

Raasukese hinnangul jääb rahapuudus valitsema veel umbes kuuks ajaks ja intressimäärad võivad veelgi tõusta. BNS

Kohtute esimehed arutasid eile nõupidamisel justiitsministeeriumis kohtute osa sundlõpetatud ettevõtete likvideerimisel.

Likvideerimise sujuvuse huvides on oluline tagada koostöö ja operatiivne andmevahetus kohtute ja äriregistri vahel, selgitas justiitsministeeriumi äriregistri talituse juhataja Viljar Peep. BNS

Ühispank kavatseb kaasata Peterburi tütarpanga tegevusse Vene finantspartneri ning ostab lähiajal Peterburi kesklinnas pangale maja.

«Et Venemaal edu saavutada, peavad seal ka partnerid olema,» ütles Ühispanga juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

«Me teeme Peterburi oma panga ja kaasame panga arengusse ka kohapealseid vahendeid. Me ei näe, et see tekitaks Ühispangale mingi lisariski, pigem aitab Vene partner meile kliente juurde tuua,» rääkis Hanschmidt.

Sel nädalal Peterburis läbirääkimisi pidanud Ühispanga asepresidendi Janek Mäggi sõnul tegeldakse praegu Venemaa keskpangalt tütarpanga avamiseks vajaminevate litsentside taotlemise ettevalmistamisega. BNS

Tallinna ja Stockholmi vahel Estline'i kaubamärgi all laevaliiklust korraldava E-Liini ASi kaheksa kuu käive on 360 miljonit krooni.

E-Liini finantsdirektori Andres Laari sõnul kasvas firma käive aastaga 22 protsenti. Eelmisel aastal oli Estline kaheksa kuuga 32 miljoni krooniga kahjumis. Laari sõnul plaanib Estline tänavu lõpetada nullkasumiga. BNS

Hetkel kuum