14. oktoober 1997 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Finnairi esimene puhkusereiside tarvis renditud Boeing 757 jõudis Soome. Renditud Boeing 757 on esimene seda tüüpi lennuk Finnairi 74aastase ajaloo jooksul. Kokku rendib Finnair neli Boeing 757 lennukit, viimane neist jõuab Soome aprillis.

Lennukid renditakse USA kompaniilt ILFC. Boeingud vahetavad välja t?arterlendudeks kasutatavad Airbus A300-B4 lennukid.

Boeing 757 mahutab maksimaalselt 238 reisijat, kuid Finnairi kava kohaselt ei paigutata mugavuse huvides lennukitesse üle 219 inimese. Lennukite maksimaalne lennuaeg ilma vahemaandumisteta on 8 tundi. STT-ETA

Moskva on 30 maailma linna seas elanike ostuvõime poolest eelviimasel kohal, selgub ajakirjas The Economist avaldatud The Union Bank of Switzerlandi reitingutabelist.

Elanike ostuvõime hindamiseks on The Economist juba üle kümne aasta kasutanud Big Maci indeksit, mis näitab, kui kaua peavad ühe või teise maa elanikud hamburgeri ostu nimel töötama.

Moskvalastel tuleb Big Maci pärast töötada üle saja minuti, samas kui tabelis esikohal olevas Tokios vaid 14 minutit. INTERFAX-BNS

Soome parlament kiitis heaks veiniaktsiisi vähendamise alates järgmise aasta algusest, millega veinipudeli hind alaneb keskmiselt 2--3 marka.

Peale veiniaktsiisi alandamise otsustas parlament, et järgmisest aastast alates võib Euroopa Liitu kuuluvatest riikidest Soome maksuvabalt kaasa tuua ühele liitrile kangele alkoholile lisaks ka kolm liitrit aperitiivi, kanget veini või vahuveini, mis olid seni võrdsustatud kangete alkohoolsete jookidega. STT-ETA

Vaatamata postihulga kasvule on postiteenistused oma turuosa kaotamas. Kiriposti kätte jääb seitsme aasta pärast vaid 15 protsenti kiirelt kasvavast personaal- ja ärikommunikatsioonisektorist.

Majanduse globaliseerumise ja kaubandusbarjääride kiire kadumise ajastul «ei ole postiadministratsioonidel enam võimalik peituda suletud sisemaiste turgude selja taha, mida kaitseb postimonopol,» ütles maailma postiliidu (UPU) juht Thomas Leavey eile Genfis toimunud UPU kohtumisel.

Mais avaldatud uurimus näitas, et e-mail kahekordistab oma osa kommunikatsioonis 2005. aastaks 10 protsendini, samas kui telefon ja faks säilitavad oma 75protsendilise turuosa. REUTERS-ETA

Hetkel kuum