30. oktoober 1997 kell 22:00

Vormelitehase sai Balteco

«Pole veel otsustanud, igatahes põhitootmist sinna üle viia ei kavatse,» vastas Balteco nõukogu esimees Mati Vann küsimusele, mis eesmärgil firma hoone ostis. Kõigepealt tuleb vaadata, mis renoveerimine maksma läheb, sest hoone on täiesti laastatud, kõik ripplaed ja juhtmed on maha kistud, selgitas ta. Vann märkis, et tootmishoone kasutamiseks on olemas ka üks projekt. Aga kuna selle täitumine ei sõltu ainult Baltecost, ei soostunud Vann seda täpsemalt veel kommenteerima.

Vann selgitas, et oli oksjoni eel väga võitluslikult meelestatud, sest ministrite nõukogu autobaasi direktorina oli ta tollal veokite hoidlaks mõeldud ehitise tellija. «Sinna sai hing sisse pandud,» märkis Vann. Hiljem oli hoones vormelitootja Esttec ja Audi ning Volkswageni autode müügifirma. Riigikantselei autobaas müüs hoone oksjonil kinnisvarafirma Mendelson & Co vahendusel.

Oksjonipidajal tuli enampakkumine kokkuleppekahtluse tõttu katkestada, sest alghinnalt 3 miljonit krooni hüpati pärast esimest pakkumust 3,1 miljonit krooni kohe 8,5 miljoni krooni peale. Mati Vanni sõnul ei jõudnud kuus ülejäänud pakkujat sel ajal suudki lahti teha ja esimest pakkumustki ei jõutud fikseerida.

«Üritati hinda bluffides odavalt kätte saada,» lisas ASi Mendelson & Co äripindade grupi juht Aivar Kaitsa. «Plaan nulliti ja see on oksjoni positiivne tulemus,» sõnas ta. Äripäevale teadaolevalt üritasid kokku mängida kaks 10 000kroonise osakapitaliga firmat, kelle omanike ring on sarnane.

Kokkumängu mõte on selles, et ülikiirelt väga kõrge pakkumuse teinud firma loobub hiljem ostust ja võitjaks osutub järgmine pakkuja, kes ostab hoone sisuliselt alghinnaga.

Eilse oksjoni teise hoone, turvafirmale ESS Tallinn renditud Tihase tänava maja müük ebaõnnestus, sest ühtegi osta soovijat ei tulnud. «Teeme valitsusele ettepaneku alandada alghinda,» selgitas Aivar Kaitsa. Maja alghind oksjonil oli 8 miljonit krooni.

Hetkel kuum