24. november 1997 kell 22:00

Kindlustusselts Inges astus rahvusvahelisse gruppi

Ingese juhatuse esimees Voldemar Vaino ütles, et tegemist on Ingosstrakhi tütar- ja sidusfirmade vabatahtliku ühendusega, mille iga liige säilitab oma tegevuses senise iseseisvuse. Ingosstrakhil on sidus- ja tütarfirmad ka Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal, Austrias, Soomes, Hollandis, Indias, USAs, Bulgaarias, Türgis, Moldovas, Valgevenes, Ukrainas, Kõrgõzstanis, Turkmeenias, Lätis ja Leedus.

«Gruppi kuulumine annab meile eeskätt võimaluse saada koolitust ja oskusteavet, aga ka soodsamaid edasikindlustuslepinguid,» lausus Vaino. «Samuti kujuneb grupisiseselt välja agentide ja esinduste süsteem, mis on eriti oluline kahjukäsitluse korraldamiseks teistes riikides.»

Ingese kümne miljoni kroonisest aktsiakapitalist kuulub Eesti firmadele ja eraisikutele 55 protsenti, Venemaa Ingosstrakhile 20 protsenti ja Ingosstrakhi osalusega Hollandi kindlustusfirmale Ingossur BV 25 protsenti.

Voldemar Vaino sõnul on tegelik kontroll firma üle tegevjuhtkonna ehk tema käes.

Vaino ütles, et enne Ingosstrakhi grupiga ühinemist pidas Inges läbirääkimisi ka mitme lääne kindlustusseltsiga, kes olid Ingese ostmisest huvitatud. «Siiski otsustasime end mitte müüa,» ütles Vaino.

Ingese käesoleva aasta käibeprognoos on 26 miljonit krooni ja kasumiprognoos 11 miljonit krooni. Kindlustusselts täitis oma aastasest kasumiprognoosist kümne kuuga 97 protsenti. Ingesel on põhikohaga töötajaid seitse, lepingu alusel tegutseb kaks agenti.

Vaino sõnul on kindlustusseltsi suur rentaablus tingitud peamiselt sellest, et Inges tegutseb konkreetses turuni?is ja on omandanud kindla püsiklientuuri. Suurema osa kindlustusseltsi käibest annab juriidiliste isikute vara (põhiliselt sõidukite) kindlustus ja kolmandiku käibest vedajavastutuse kindlustus.

«Meie suurkliendid tegelevad kaubavedudega Venemaale,» teatas Vaino. «Ingosstrakhi gruppi kuulumine peaks tagama kliendile maksimaalse kaitstuse ka Siberi avarustes. Meie saame sealsete grupi liikmete abil kahjusid kiiresti ja pädevalt käsitleda.»

Vaino ütles, et ta ei jaga arvamust, nagu ootaks Eesti väiksemaid kindlustusseltse paratamatu kadumine ühinemise või ülesostmise läbi. «Kes kaevab kühvliga, kes buldooseriga, tähtis on ikkagi tulemus,» lausus Vaino. «Usun, et meie majandusseis lubab ellujäämises kindel olla.»

Järgmisel aastal kavatseb Inges Vaino sõnul kahekordistada aktsiakapitali. Käesoleva aasta lõpuks on kindlustusseltsil plaan avada oma esindus Tartus ja järgmisel aastal Narvas.

Allikas: Ingosstrakh

Hetkel kuum