8. jaanuar 1998 kell 22:00

4.--10. jaanuar 1993

Erakond Isamaa tühjendab terveid ministeeriumide aparaate, kõrvaldab selle käigus spetsialistid, kes on saanud korraliku koolituse, ning ajab luhta kogu töö, mis on tehtud maksusüsteemi väljaarendamisel, räägib rahandusministri esimene asetäitja Enn Roose, kes peatselt annab oma koha noorele Aavo Kokale. /-/

«Ma ei ole kunagi olnud ühegi peaministri lojaalne alluv, olen kritiseerinud nii Savisaart kui ka Vähit. Praeguse valitsuse puhul pole kritiseerimisel mõtet, sest kritiseerida võib siis, kui on lootust, et kriitika pärale jõuab.»

Eesti Sotsiaalpank on tänaseks Eesti suurim kommertspank. Riigiettevõtete ja erakapitali esindajaid on aktsionäride hulgas enam-vähem võrdselt.

Nüüd suurendab sotsiaalpank oma põhikapitali 15 miljonilt kroonilt 20 miljonile. Juriidilise isiku aktsia maksab 5000 krooni, eraisiku aktsia 500 krooni.

Panga juhatuse esimehe asetäitja Erik Nigola sõnul on panga põhikapitali suurendamise eesmärk tõmmata panga aktsionäride hulka rohkem erakapitali esindajaid.

Riigivaraameti nõukogu esimehe Heido Vitsuri arvates ei ole õige privatiseerimine Eestis veel alanudki, kuid juba tehakse suurt kära kogu protsessi ümber.

Kõige rohkem teeb Vitsurile muret suutmatus aru saada, et erastamine ja selle komponendid ei ole omavahel vastuolus ning pole vaja karta, et keegi liiga palju endale saab ja teistele ei jää midagi.

Vara Eestimaal jätkub, kui vaid oleks inimesi, kes on nõus vastu võtma viletsas seisus omandit.

Hetkel kuum