25. veebruar 1998 kell 22:00

Valvekoondise ostab Akropol

Nõukogu aseesimehe Ants Leemetsa sõnul olid otsustamisel määravaks ostusumma, äriplaan ja tehtavad investeeringud. Palju EVK Grupp Valvekoondise eest pakkus, Leemets ei öelnud. «Seda saab teha pärast lepingu sõlmimist,» põhjendas ta. Lepingu sõlmimiseks on EVK Grupil aega 24. märtsini.

Akropol A peadirektor ja EVK Grupi ASi juhataja Elvo Timm sõnas, et kolme aasta jooksul garanteeritud investeeringud on 50 miljonit krooni. Timm ei öelnud ostuhinda, kuid lisas, et see ei ole alla investeeringute mahu ega üle 75 miljoni krooni.

Timm avaldas lootust, et läbirääkimised algavad kohe ja leping sõlmitakse loodetavasti nädala pärast. «Valvekoondis ja Akropol ei liitu, kasutusele jäävad mõlemad kaubamärgid,» ütles Timm. Ta põhjendas, et firmade struktuurid on erinevad ja Valvekoondis, nagu ta siiani on teinud, pakub natuke madalama kvaliteediga teenust natuke madalama hinna eest.

Claudia Grupi juhatuse esimees Andrus Nurga on korduvalt väitnud, et hindab oma võimalusi kõrgeks. «See on suur üllatus,» lausus Nurga agentuuri eilse otsuse kohta. Claudia Grupp pakkus EVK ostusummaks 52 miljonit krooni, investeeringuteks 60 miljonit.

Valvekoondise praegune peadirektor Jüri Tõniste ütles, et EEA nõukogu otsus oli temale meeltmööda, kuna ta kartis, et ESS Grupp võidab konkursi. «ESSi võidu korral oleks tekkinud relvastatud eraarmee, mis oleks juba pool Eesti kaitsejõududest,» lisas Tõniste.

ESS Grupi avalike suhete juht Indrek Lindsalu ütles, et monopoli tekke kartus pole põhjendatud. Mujal maailmas valitseb tihti üle 50% turvaturust üks suur ettevõte ja midagi pole juhtunud.

Hetkel kuum