Ameerika auto diiler hädas

02. märts 1998, 00:00

Balti Ameerika Auto presidendi Maksim Straschi sõnul on kesise müügitulemuse põhjuseks puuduv autosalong. «Ainer-Auto omanikud on proovinud saada tulutult laenu Hoiupangast ja Ühispangast,» rääkis Strasch. Tema kinnitusel on ta tõsiselt kaalunud Ainer-Autoga leping ühepoolselt lõpetada.

«Mehed lubasid veel kord laenu taotleda,» rääkis Strasch reede lõunal pärast Ainer-Auto omanikega kohtumist. «Nad veensid mind.»

Ainer-Auto juhatuse esimehe ja omaniku Ain Pedaku sõnul lubas pank laenu anda, kuid hüppas viimasel hetkel alt ära.

«Kui me laenu ei saa, leiame vajaliku pool miljonit ja ehitame salongi kindlasti,» rääkis laenu garanteerinud ASi Sepa Keskus juhatuse esimees Rein Pant, kes on Ainer-Auto teine omanik.

Strasch lausus, et Ainer-Auto tegevusetus mõjutab Balti Ameerika Autot majanduslikult. «Tartus seisab meil kasutult raha, sest uudistamiseks olevad kaks sõidukit on meie poolt välja ostetud,» selgitas Strasch ja lisas, et kolmanda näidisauto tõid nad Tallinna tagasi ja müüsid maha.

Kokku on Balti Ameerika Auto jaanuaris müünud seitse Jeepi ja kaks Chrysler Stratust. Straschi sõnul on ta Ainer-Auto tehnohoolde tegemise ja tagavaraosade vahendamisega rahul.

Novembris pidas Balti Ameerika Auto Lõuna-Eesti diileri leidmiseks peale Ainer-Auto läbirääkimisi ka auto varuosadega kaupleva ja sõiduautode tehnohooldega tegeleva ASiga Kahu.

Kahu endise juhatuse esimehe ja ühe omaniku Taivo Kabaneni sõnul on taasläbirääkimised Balti Ameerika Autoga põhimõtteliselt võimalikud. «Hetkel on meil käsil koostööprojekt ühe veoautofirmaga,» ütles Kabanen.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing