2. märts 1998 kell 22:00

Plahvatuskindel kaamera

tootja: Extreme CCTV Ltd

korpuse materjal: roostevaba teras

kesta kliimaklass: IP67

pöördpea: 90* kallutus 356* panoraam

objektiiv: 12* zoom

kaamera: 460 TVL värvikaamera

tundlikkus: 3 lx, f1,2

temperatuurilöök: 2000*C 2s

hind: alates 27000 kroonist

allikas: AS Eltron

Vajadus plahvatuskindlate kaamerate järele kasvas seoses naftapuurtornide ehitusega Põhjameres.

Kaasajal leiavad sellised kaamerad üha enam kasutust ka turvasüsteemide ehitamisel, kuna on selgunud et sellist seadet on väga raske töökorrast välja viia nii tulirelvade kui ka lõhkeainete abil. Plahvatuskindlaid kaameraid kasutatakse pangaseifide uste, relvaladude, kütusehoidlate jms jälgimiseks.

Varustatuna liikumisanduriga muutub selline kaamera väga efektiivseks leegianduriks tulekahjusignalisatsiooni süsteemides. Seejuures on sageli UV leegiandurite hinnad kõrgemad kui sellistel kaameratel.

Eeliseks on võimalus salvestada plahvatusliku süttimise kulg, samuti jälgida plahvatusjärgset olukorda ja hõlbustada nii päästetööde organiseerimist.

Laialdasem plahvatuskindlate kaamerate levik võimaldab üle minna täiesti uuele kvaliteedile lennukiangaaride, kütusehoidlate, gaasipumpamisjaamade jms suure ruumalaga ja ülikiire plahvatusliku tulelevikuga ruumides.

Plahvatuskindel kaamera on mõeldud tööks eriti rasketes tingimustes, nagu lõhkainete käsitlemine, töö plahvatusohtlike segude ja gaasidega, võimalikud sissemurdmised, kus kasutatakse tuld (pangaseifid).

Plahvatuskindel kaamera töötab valvesüsteemis jälgimiseks nii tavalises- kui avariiolukorras, tuletõrjesignalisatsioonisüsteemis leegi- ja suitsuandurina.

Kaamera tulekindlus on 500 kraadi 15 minuti jooksul ja ta on praktiliselt kuulikindel. Samas on kaamera hind suurusjärgu võrra kõrgem tavalise kaamera hinnast.

Kaamera sobib eriti hästi ehitatavasse ühitatud valve- ja tuletõrjesignalisatsioonisüsteemi ja olemasoleva videovalvesüsteemi kaasajastamiseks.

Hetkel kuum