Hoiupank ostis Lätis panga

30. märts 1998, 00:00

Hoiupank osales Zemes Banka aktsiate müügi konkursil ka eelmisel sügisel, kuid siis kokkuleppele ei jõutud. «Seekordne pakkumine oli hinnalt parem,» lausus Hoiupanga juhatuse esimees Aare Kilp.

Zemes Banka juhatuse esimees Andris Ruselis kinnitas, et Hoiupanga pakkumus võeti vastu mitte niivõrd hinna, kuivõrd sarnase ärifilosoofia tõttu.

Kilbi sõnul säilitab oma senise osaluse Zemes Bankas Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupank ja ka Läti rahvuslik kapital.

Tehingu peavad veel kinnitama kahe riigi keskpangad. Lepingu kohaselt on kinnituse saamiseks aega 30 päeva.

Kilp ütles, et Lätis mõne teise panga omandamist ei kaalutud ja bilansimahult Läti kümnenda kommertspanga kliendistruktuur ja tegevusvaldkond on Hoiupangaga sarnane.

Hoiupanga välisdivisjoni direktor Urmas Vahuri sõnul on Zemes Bankal tugev ja arenguvõimeline kesk- ja tipptaseme meeskond ja senised võtmeisikud jäävad panka edasi juhtima.

Samuti Zemes Bankast huvitatud olnud Läti Trasta Komercbanka president Girts Melbardis ütles BNSile, et Hoiupank on Zemesest huvitatud, et saada lisatrump Hansapangaga liitumiskõnelustel, sest Zemes Bankal on filiaalidevõrk, mida Hansabank-Latvijal ei ole.

Kilp keeldus kommenteerimast, kas Zemes Banka omandamine mõjutab ühinemist Hansapangaga. Küsimusele, kas Hoiupank strateegiliste otsuste langetamisel konsulteerib võimalikku ühinemist silmas pidades ka Hansapangaga, vastas Kilp: «Hoiupank lähtub oma otsustes Hoiupanga aktsionäride, mitte Hansapanga aktsionäride huvidest.»

Zemes Banka aktsiakapitali suurus on 6 miljonit latti ehk ligi 149 mln krooni.

Auditeerimata andmetel oli panga bilansimaht möödunud aastal 63 mln latti ehk 1,6 mld krooni ja kasum 525 000 latti ehk 13 mln krooni. Pangal on kogu Lätit kattev online-süsteemis töötav kontorite võrk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing