Avalikkuse ette jõudis Hoiupanga Töötajate ASi (HTAS) esindava Marcel Vichmanni ja Hoiupanga nõukogu vaidlus, mis võib tähendada Hoiupanga vastu 225 miljoni krooni suuruse kahjunõude esitamist.
Hoiupank andis Vichmanni esindatud offshore-firmale Coalgate Securities 225 miljonit krooni. Vastu sai tagatiseta võlakirja, mille tähtaega võib offshore-firma soovi korral pikendada kolme aastani. Coalgate laenas Hoiupangalt saadud raha edasi HTASile, mille ainuomanikuks väidab ennast olevat Vichmann.
Selle raha eest lunastas HTAS sügisel Daiwa pangale müüdud võlakirja ja sai vastu 6 miljonit Hoiupanga aktsiat.
Konflikt Vichmanni ja Hoiupanga nõukogu vahel tekkis sellest, et Vichmann ei olnud nõus aktsiaid HTASi arvelt edasi kandma, vaid soovis Hoiupangale omapoolseid tingimusi esitada.
Hoiupank otsustas aga läbirääkimiste laua taha mitte asuda ja need aktsiad, mille eest oli juba tasutud 225 miljonit krooni, jõuga ära võtta.
Hoiupank rikkus vähemalt kaks korda seadust. Esimene kord siis, kui offshore-firmalt osteti tagatiseta võlakiri, ja teine kord siis, kui HTASilt kuus miljonit aktsiat jõuga ära võeti. Seaduserikkumisi aktsepteeris ka Eesti Pank.
Tehingu ilmsikstulek põhjustas möödunud nädalal Hoiupanga aktsia hinna järsu kukkumise. Kokku odavnes Hoiupanga aktsia 19%.
Aktsionäridel on põhjust vihane olla HTASi praeguste ja endiste omanike, Hoiupanga nõukogu ja Eesti Panga peale.
Seotud lood
Ajalugu kordub: möödunud aasta 26. septembril esitleti Berliinis intrigeerivaid telefone Xiaomi 13T ja Xiaomi 13T Pro, tänavu, samuti 26. septembril ja samuti Berliinis esitles Xiaomi oma uusimaid telefone
Xiaomi 14T ja
Xiaomi 14T Pro. Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele