1. juuni 1998 kell 22:00

Kõik liitpanga tippjuhid on nimetatud

Uue panga 13 tippjuhist 6 Hoiupangast ja 7 Hansapangast

Grupi kindlustust hakkab juhtima praegune Hoiupanga äripanganduse direktor Kalmer Kikas, infotehnoloogia osakonna direktoriks saab esimeseks aastaks praegu Hansapangas samal kohal töötav Tõnis Sildmäe, asedirektoriks Tõnu Liik, kes praegu juhib Hoiupanga infotehnoloogia osakonda.

Hansapanga juhatuse liige Rain Lõhmus ütles, et praegu pole plaanis aktsiate asenduskurssi enam muuta. «Muidugi, kui meie nõustaja Coopers & Lybrand seda soovitab, siis peavad juhatused selles läbi rääkima, automaatselt Coopers & Lybrandi käe läbi see ei toimu,» tõdes ta samas.

Reedel otsustasid pangad muuta aktsiate asendussuhet 63:37 Hoiupanga kahjuks 65:35-le. Eilsete Hansapanga ja Hoiupanga aktsiate sulgemishindade järgi arvutades tuleks kurss 66:34 Hoiupanga kahjuks.

Lõhmus ütles veel, et liitumislepingule on plaanis alla kirjutada hiljemalt kuu aega enne aktsionäride erakorralist üldkoosolekut, mis on planeeritud 12. juulile.

Eelnevalt on pankade ühiskomisjon paika pannud finantsdirektori Erkki Raasukese, personalidirektori Agve Aasmaa ja Eesti kommertspanganduse juhi Indrek Neivelti. Finantsturgusid hakkab juhtima Rain Lõhmus, liisingut Mart Tooming, suhtekorraldusjuhi kohale asumise ettepanek on tehtud Kristi Liivale.

Komisjon kinnitas eelmisel istungil välisturgude kommertspanganduse juhiks Ago Lauri, sisekontrolliosakonna juhatajaks Erik Starkovi ning riskide juhtimise ja krediidiosakonna direktoriks Aivar Rehe. Järgneva kahe nädala jooksul komplekteerivad äriüksuste ja kontserni valdkondade juhid meeskonnad panga keskastme juhtimistasandil.

Hetkel kuum