2. juuni 1998 kell 22:00

Macintosh teeb mobiilseks ka tippkasutajad

Mai teisel nädalal esitles Apple Computer oma uusi PowerBook G3 seeria arvuteid, mis peaksid aitama mobiilsete arvutikasutajate hulka ka need inimesed, kelle jaoks seni toodetud sülearvutid olid liiga aeglased. Apple loodab uute, võimsa protsessoriga arvutite abil peale seniste kasutajate liikuvaks muutaka disainerid, graafikud ja projekteerimisinsenerid, kes ei pea enam oma mahukaid tööoperatsioone tegema kindlast graafilisest töökohaarvutist või lokaalvõrgust sõltudes.

BYTEmark integer indexi testis jätsid G3 protsessoriga sülearvutid kõik Pentiumi protsessoritega varustatud sülearvutid kiiruses kaugele maha. Apple loodab oma uue arvutiga turul hea koha hõivata ka hinna poolest, mis on Pentiumi protsessoritega sülearvutitega võrreldes soodne. Võimsa tehnikavahendi levikut võib takistada vähelevinud tarkvara ja PC-harjumus.

Elegantse disainiga sülearvutid on saanud endale südameks PowerPC kolmanda põlvkonna G3 protsessorid, mis töötavad taktsagedustel 233, 250 või 292 MHz. Mälu on laiendatav 192 MBni, laienduspessa saab ühendada flopi-, Zip-, magentoptilise või laserplaadiseadme. Arvuti võib ühendada kuni 20tollise monitoriga, osal mudelitest on televiisoriga ühendamiseks sisemine K56 modem ning s-video väljund.

Hetkel kuum