Dvigateli ähvardab pankrot

01. juuli 1998, 00:00

MBE esindaja vandeadvokaat Margus Heek ütles, et koos pankrotiavaldusega esitatakse ühtaegu taotlus panna Dvigateli varadele võõrandamiskeeld ja arestida pangakontod. MBE väidab, et Dvigatel ei suuda tänaseks juba üle 63 miljoni kroonist nõuet tasuda ning tal pole ka selle nõude katteks vara.

ASi Dvigatel juhatuse esimees Ants Pilving ütles, et Dvigateli esindav advokaadibüroo ja MBEd esindav advokaadibüroo peaksid omavahel neid asju klaarima. «Meil on vastastikused pretensioonid,» ütles Pilving.

Ta ütles, et MBE ostis Dvigatelilt ühe hoone, aga lõppsummat ei ole makstud. Nende poolt on 1,5 miljonit krooni pluss viivised maksmata, teatas Pilving.

«Ma arvan, et MBE avaldus on tehtud vastukäiguna, et ei oleks meie pretensiooni neile selle maksmata raha osas,» märkis Pilving. «Mõlemad pooled asuvad veel oma seisukohti advokaatide kaudu selgitama ja lähiajal tuleb kohtumine kus me arutame neid probleeme sügavuti,» lisas ta.

Esimese pankrotihoiatuse esitas karastusjookide tootja MBE Dvigatelile mullu septembris, ajendiks ostetud galvaanikatsehhi hoone üleandmisega tekkinud viivitused. Juunis 1995 sõlmitud müügilepingus lepiti kokku, et Dvigatel annab MBE-le hoone remonditud kujul üle sama aasta 1. septembriks, tegelikult anti see üle aga 1996. aasta veebruaris.

MBE leiab, et ostu-müügilepingust lähtuvalt pidi Dvigatel talle läinud aasta sügisel maksma leppetrahvi 10,8 miljonit krooni, hüvitama tekitatud kahju 5,6 miljoni krooni ulatuses ning tasuma lisaks ka tekkinud viivised ligi 15 miljonit krooni. Seega on MBE kogunõue Dvigateli vastu 30 miljonit krooni.

Tänavu mais esitas MBE Dvigatelile viimase hoiatuse, osutades muu hulgas võimalusele lahendada küsimus kokkuleppe teel enne pankrotiavalduse esitamist. Praeguse seisuga on aga Dvigateli võlg MBE arvates kasvanud juba 63 miljoni kroonini, millest leppetrahv moodustab ligi 50 protsenti.

Krediidiinfo andmeil oli ASi Dvigateli võlg maksuametile üle 12,8 miljoni krooni, millele lisandub 4,2 miljonit krooni viiviseid. Haigekassale võlgnes Dvigatel mai seisuga 300 000 krooni, millele lisandub üle 10 miljoni krooni viiviseid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing