26. juuli 1998 kell 22:00

Oktoobrist saavad noored pered sooduslaenu

Eluasemefondi direktori Igor Jakobsoni sõnul laenab eluasemefond pangale noortele peredele laenu andmiseks 10 miljoni suuruse ressursi.

Noore pere laenu võivad taotelda kuni 35aastased abielus Eesti kodanikud, kel pole seni oma nimel elamispinda. Laenu miinimumsumma on Jakobsoni sõnul 50 000 krooni ja maksimumsumma 500 000 krooni.

Eesti Ajakirjade kirjastuse tootmisdirektor Tiit Kõnnussaar ütles, et on juba korra koos naisega eluasemefondi kaudu noore pere laenu taotlenud, kuid ebaõnnestunult.

«Laenutaotluste läbivaatamise aeg oli nii pikk, et enne sai raha otsa. Tollal said laenu vaid need, kes jõudsid esimeste seas taotluse sisse anda,» ütles Kõnnussaar. Ta lisas, et läheb kindlasti teisele katsele, kui selline võimalus avaneb.

Noortele peredele antava laenu kaheksaprotsendiline intress on praegu üle 4% madalam kommertspankade pakutavate eluasemelaenude intressidest. 200 000kroonise 20aastase tähtajaga laenu puhul maksaks noore pere laenu saaja ligi 85 000 krooni vähem intresse kui panga eluasemelaenu saaja.

Neljapäeval oli pankadel viimane tähtaeg esitada eluasemefondile pakkumusi kümne miljoni krooni suuruse noore pere laenudeks mõeldud ressursi saamiseks. Tähtajaks laekus viie Eesti panga pakkumus, ütles Jakobson.

Tegemist on sisuliselt vähempakkumisega, kus iga pank võib ise kehtestada tagatised ja tingimused laenusaajatele.

Jakobson ütles, et lõpliku valiku teeb eluasemefond augusti keskpaigas.

Eluasemefondi noore pere laenu väljastatakse kolmandat korda. Laenu on eelnevalt väljastanud Eesti Ühispank, ERA Pank ja Tallinna Pank.

Hetkel kuum