28. juuli 1998 kell 22:00

Briti majandus kriisi äärel

Uue nädala alguses mõjutas valuutaturge jätkuvalt kõige enam Jaapani uue valitsuse koosseisu kujunemine. Eks-välisministri Keizo Obuchi saamine põhiliseks peaministrikandidaadiks oli turgudele ebameeldiv üllatus ning dollar tugevnes esmaspäeval-teisipäeval 142,69 jeenini. Seda toetas ka teade endise peaministri Kiichi Miyazawa seadmisest rahandusministri kandidaadiks turgude lemmiku, reformimeelse Seiroku Kajiyama asemel. Teisipäeval jeen siiski tugevnes veidi, ent dollar jäi ülalepoole 142 jeeni taset, kuivõrd keskpankade sekkumisele leidub vastuargumente.

Saksa marga vastu liikus dollar üsna napilt. Turul puudusid olulised uudised ning see hoidis kurssi üsna kitsas vahemikus. Marga oodatud nõrgenemine naela vastu jäi aga lühikeseks, sest Confederation of British Industry tööstusülevaade osutus oodatust veelgi nõrgemaks ning hajutas kõik Briti intressimäärade tõusuvõimalused järgmisel nädalal. Analüütikute sõnul näitab ülevaade, et Briti majandus on tõepoolest sattumas kriisisituatsiooni, nagu paljud on oletanud. Uudis tõstis marka naelsterlingi vastu kogu päeva vältel ning mark tõusis tugevasti ka dollari ja jeeni vastu, jõudes hilises kauplemises tasemetele allpool 1,775 DEM/USD.

Marga kurssi mõjutab lähitulevikus negatiivselt Vene turgudel taas suurenenud volatiilsus, samas on kasvav optimism euro teemal marka tugevdavaks teguriks.

Olulisematest uudistest ootavad turud lähipäevadel Jaapani tarbijahindu ning USA SKPd, mis mõlemad avaldatakse reedel.

Hetkel kuum