Ikka segaduse suurenemise poole

25. august 1998, 00:00

Esmaspäevased valuutaturud olid põhiliselt vaiksed. Põhivaluutad ei näidanud väga tugevat reaktsiooni Vene südmuste uuele pöördele, valitsuse kõrvaldamisele. Siiski ei nähta T?ernomõrdini naasmist positiivse märgina ebakindluse suurenemise tõttu lühemas perspektiivis ning tema kui maksudest kõrvalehoidvate suurfirmade esindaja kuulsuse tõttu pikemas perspektiivis. Seda suurema huviga oodati aga vastust võlgade restruktureerimise kohta, mis annaks ettekujutuse venelaste usaldusväärsusest.

Vene sündmuste mõju oli eeskätt negatiivne margale, kuid päeva lõpupoole hakkas mark taas dollari suhtes tugevnema, jõudes 1,795 USD/DEM (14,36 USD/EEK) tasemele, kuna analüütikute sõnul mõjub kaos arenevatel turgudel Dow'le ning pealegi on võrrandisse lisandunud Ladina-Ameerika. Hirm, et Venemaa paiskab valuuta hankimiseks turule suuri toormevarusid, on toormest sõltuvatele Ladina-Ameerika majandustele suurimaks ohuks. Seega pole Vene sündmused enam sedavõrd dollari-positiivsed, kui seni paistnud.

Ka jeeni vastu nõrgenes dollar pärast öist tugevnemist Nikkei järsu languse mõjul. Praeguse ebakindluse tõttu turgudel eelistavad paljud jeeni-dollari positsioone üldse vältida, kuna Jaapan jätkab suulise interventsiooni taktikat.

Norra keskpank oli esmaspäeval taas sunnitud intresse tõstma, kuid kroon kauples esmaspäeva õhtupoolikul siiski madalamal kui reedel ning arvestades, et edasisi meetmeid lubas pank mitte kasutusele võtta, on krooni vabakslaskmise tõenäosus üha suurem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing