12. oktoober 1998 kell 22:00

Piimatööstused vähendavad mahtu

Pärnu Topmilk, kes tootis 80 protsenti Vene turule, on saatnud sundpuhkusele 100 töötajat. 25 inimesele on kätte antud koondamisteade.

Eilsest töötab ühe päeva võrra lühema töönädalaga ka AS Põlva Piim. «Umbes pooled töötajad on ühe päeva rohkem kodus ja saavad viiendiku võrra vähem palka,» ütles ASi Põlva Piim peadirektor Kalev Kreegipuu. Ettevõttele tähendab see aasta lõpuni palgakulude kokkuhoidu kuni 300 000 krooni.

Kreegipuu sõnul sai AS Ühinenud Meiereid küll eelmisel nädalal Venemaalt tellimuse ja saatis koorma kaupa teele, kuid käesolevaks nädalaks pole taas tellimusi. «Elame kriisiprogrammi järgi, mis on tehtud arvestusega, et Vene turg sel aastal ei taastu,» ütles Kreegipuu.

Põlva Piim eksportis Venemaale peamiselt hapukoort ja võisegusid. Kokku moodustab eksport Põlva Piima käibest 80 protsenti.

Paide piimakombinaadi peadirektor Ilmar Rohtmets ütles, et kombinaat on lõpetanud ajutised töösuhted ja tulevikus vähendatakse veel töötajate arvu.

Ühistu Jõhvi Piim direktor Jaan Eero ütles, et praegu pole küll ühtegi töötajat veel sundpuhkusele saadetud, kuid ilmselt tuleb seda õige pea teha. Jõhvi Piim on kaotanud Venemaa turu äralangemise tõttu poole oma käibest.

Saaremaa liha- ja piimatööstus on tööhõiveametist saanud loa töötajate sundpuhkusele saatmiseks, kuid seda võimalust pole ettevõte veel kasutatud.

Mulgi Meier pole töötajate arvu vähendanud, sest toodab peamiselt siseturu tarvis. Samuti pole seni sundpuhkust rakendanud Tallinna piimatööstus.

Hetkel kuum