Särav mõte aitab ka kitsastel aegadel

05. november 1998, 00:00

Eesti sisekujunduse hindamisel on praegu valdavad kaks suunda: ühed väidavad, et Eesti sisekujundustes on tunda «raha lõhna» ja teised räägivad sellest, kuidas suurepäraseid kunstilisi ruumilahenduse plaane tuleb kärpida, et küllalt pisikesse eelarvesse ära mahtuda.

Ometi määrab sisekujunduse headuse mitte materjali hind, vaid idee: originaalne, huvitav või siis ka ratsionaalne minimalistlik disainilahendus.

Septembris käisid Eestis Taani disainerid ja disaini üliõpilased, kes Marlekori töökoda oma ideede materialiseerimise baasina kasutasid. Taani disainikooli üheks eesmärgiks on see, et nende õpilased suudaksid konkurentsis läbi lüüa, aastas saab Taanis küpseks 2000 disainerit. See tähendab, et noori tuleb õpetada ideid genereerima ja neid pakkuma. Oma silmaga nägin, et pikast laastust saab väga originaalse istumisaluse. Raha laastule ju eriti ei kulu, ent mis laastu väärtuslikuks muutis, oli idee.

Maailmas valitseb praegu majanduslangus ja seda väärtuslikum on särav mõte, mis kitsastest oludest üle on. Muidugi ahvatleb ka kallis materjal ennast ostma, eriti inimest, kes pikka aega pidi laudalampidest ja punastest savikividest keskkonnas elama. Ent tähtsam kui materjali hind on see, mida selle materjaliga teha.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing