10. november 1998 kell 22:00

Virkot ähvardab pankrot

Pankroti väljakuulutamine on sajaprotsendilise tõenäosusega kindel, sest ettevõtte makseraskused on pikaajalised, ütles köögimööblit tootva Virko juhatuse esimees Viive Keskküla eile.

Keskküla sõnul sai mööblitööstus neli aastat tagasi ettevõtte erastamisega kaasa kümne miljoni krooni eest investeerimiskohustusi ja maksuvõlgu ning see on takistanud normaalset majandustegevust.

«Olukorras, kus kogu kasum kulub vanade võlgade ja viiviste tasumiseks, pole mõtet jätkata,» ütles Keskküla.

Ajutine pankrotihaldur Veiko Valgma ütles, et Virko võlgade kogusumma on ligi 50 miljonit krooni, kuid vara on aruande kohaselt vaid 17,5 miljoni krooni eest.

Valgma sõnul on Virko suurim võlausaldaja Ühispank, kes nõuab tagasi 25 miljoni krooni suurust võlga. Teine suurem võlausaldaja on maksuamet ning maksuameti ees on firma võlg koos intressidega 19 miljonit krooni.

Ühispank andis Virkole laenu kahes jaos. Esimese, 6,5 miljoni krooni suuruse laenu sai Virko 1996. aasta mais ning intressimäär oli 16%. Teise, 2 miljoni krooni suuruse laenu sai Virko Ühispangalt 1997. aasta mais intressimääraga 15%.

Eesti Ühispanga riskikapitali osakonna juhataja Guido Gritsenko on öelnud, et pank saab oma raha tagasi, sest ettevõtte vara on panditud Ühispanga laenu katteks.

Viive Keskküla sõnul peaks ettevõte siiski tootmist jätkama, sest seisvat ettevõtet on palju raskem maha müüa. Virko valmistab toodangut hetkel Saksamaale, Soome ja Eestisse ning Keskküla lootis, et taastada suudetakse ka Venemaa turg. Firma kuukäive on 1,5 miljonit krooni kuus ning ettevõttes töötab 160 inimest.

Hetkel kuum