Väinu Rozental • 3. detsember 1998 kell 22:00

Tartu teenindusmajja tuleb hotell Pallas

Tartu Hansakeskuse juhatuse liikme Alar Kroodo sõnul on hotelliruumide projekteerimine lõpufaasis.

Kahe tärni nõuete kohasesse hotelli planeeritakse 43 ühe- ja kahekohalist tuba, sealhulgas mõned sviidid ja nõupidamisteruum.

«Tartus on hotellikohtade järele vajadus,» põhjendas Hotell Pallase juhatuse esimees Verni Loodmaa äriprojekti. «Tartu ja kogu Lõuna-Eesti hotellindusega seotud turg on muutunud pärast Taru hotelli sulgemist.»

Alar Kroodo sõnul on endise teenindusmaja renoveerimine läinud maksma üle 40 miljoni krooni. «Tänaseks päevaks on välja renditud 87 protsenti pinnast,» rääkis Kroodo ja avaldas lootust, et järgmise aasta kevadeks on projekt täielikult käivitunud.

Ööklubisid Mirage ja Atlantis haldava ASi Monte Carlo tegevdirektorina töötav Verni Loodmaa oli varem Taru hotelli haldava ASi Finest Tartu Hotels (FTH) juhatuse esimees.

FTH võitis 1996. a märtsis teenindusmaja müügi-

konkursi ning kavatses rajada endisesse teenindusmajja nelja tärni hotelli.

Mullu oktoobris müüs FTH hoone OÜ-le Tartu Teenindusmaja, mis nüüdseks on ümber nimetatud Tartu Hansakeskuseks. Tartu Hansakeskus on ASi Linnaehitus sidusfirma.

Tartu teenindusmaja kolmel alumisel korrusel tegutseb ASi Mees & Naine kaubamaja. Sel nädalal avab uksed Hansapanga kontor. Kroodo kinnitusel annab Hansakeskus sel nädalal üle restoraniruumid, milles OÜ Entri avab lähiajal 120kohalise restorani.

Hetkel kuum