Väinu Rozental • 6. detsember 1998 kell 22:00

Anne Soojuse varad jäävad aresti alla

Kohus tegi oma otsuse Tartu linnavalitsuse avalduse alusel. Linn soovib, et kohus tagaks linna omandiõiguse maailmapanga laenu eest ostetud Anne Soojuse umbes 100 miljoni krooni väärtuses varale.

«Meil ei ole mingit soovi, tahtmist ega võimalust seda vara võõrandada ega pantida,» rääkis Tarik. Põhjenduseks tõi Tarik, et varal on laen peal. Samuti on aktsionäride üldkoosoleku otsus eelmise aasta aprillist, et Anne Soojus annab linnale varad üle. «Millegipärast pole linn soovinud varasid üle võtta,» lisas Tarik.

«Linn on arestinud vara, et ise enda tagant seda mitte ära varastada,» iseloomustas olukorda Tartu soojaärimees Tiit Veeber.

Tartu abilinnapea Kaarel Sahk nimetas Tariku ja Veeberi väiteid demagoogiaks. «Me ei saa varasid tagasi võtta, sest varad on soojusjaamas tehnoloogiliselt lahutamatud,» põhjendas Sahk. Tema sõnul on linnale kuuluvad varad kantud Anne Soojuse bilanssi ja seega on need väljunud linna operatiivhaldusjuhtimise alt.

Tarik tunnistas, et Anne Soojus töötab käibevahendite nappuse tõttu poole võimsusega. «Samas on linnale kuuluv keskkatlamaja meile soojuse ostmiseks sõlmitud lepingute mittetäitmise eest koos viivistega 21 miljonit krooni võlgu,» nentis Tarik.

ASi Tartu Keskkatlamaja direktori Jaak Ziugovi väitel pole nad Anne Soojusele sentigi võlgu. «Me ei saa maksta nende soovitud hinda, sest see tõstaks hinda tarbijale,» seletas ta. Ziugovi andmeil ostavad nad Anne Soojuselt soojusenergiat soovitud 186 krooni asemel 153 krooniga megavatt-tunni eest.

Ziugovi sõnul töötab keskkatlamaja veerandi võimsusega ja oleks suuteline Anne Soojuse katelde seiskumise korral kütma Annelinna.

Hetkel kuum