10 jaanuar 1999

Kristiine linnaosa on

ostjate seas nõutud

Linnaosa iseloomustab mitmekesisus -- sealt võivad endale sobiva eluaseme leida nii suure eramu soovijad kui ka need, kes esialgu peavad leppima hru?t?ovka-

tüüpi korteriga.

Suhteliselt suur on ostjate huvi Mooni tänava majades asuvate korterite ning samuti Paldiski maantee ja Endla tänava vahelise piirkonna vastu. Ober Haus Kinnisvara tegevdirektori Hindrek Leppsalu sõnul suhtuvad küllaltki paljud inimesed Kristiina linnaossa positiivselt. Linnaosa eeliseks on lisaks asukohale väljaarendatus, enamasti on olemas korralikud kommunikatsioonid. Korterite hinnad Lillekülas on võrreldavad Õismäe hindadega. Tondi ja Järve piirkonna korterid on märksa odavamad, nende järele on nõudlus väike.

Linnu tee ümbrust peetakse ka küllaltki heaks eramute piirkonnaks. Kuna tegemist pole väga kõrge hinnaklassiga majadega, siis on huvi nende ostmise vastu suur. 1950--1960. aastate maju on selles piirkonnas võimalik osta 500 000--800 000 krooni eest. Hindrek Leppsalu sõnul tuleb siiski sageli ette seda, et müüjad hindavad oma maja väärtuse üle ning müügiprotsess jääb venima.

Huvi piirkonna vastu suurendab kindlasti peatselt valmiv Kristiine Keskus. Kui seni oli Kristiine linnaosas suhteliselt vähe äripindu, siis nüüd lisandub korraga 13 000 m² müügipinda. Avatava keskuse direktori Allan Remmelkoori sõnul rendivad seal pindu ka välismaised kliendid.

Hetkel kuum