Kristi Malmberg • 14 veebruar 1999

ERA Pangal täna lootust lisainvesteeringule

ERA Panga pankrotihaldur Veli Kraavi ütles reede õhtul, et kokkulepe raha paigutamise kohta on saavutatud ja ka vastavad dokumendid allkirjastatud.

ERA Panga pressiesindaja Hannes Võrno kinnitas reedel samuti, et head uudised on tulekul, kuid igasuguste kommentaaride andmisega tahab panga juhtkond oodata tänaseni.

Panga suurimad aktsionärid on Pro Invest ja P.I.Investmentberatungs GmbH.

ERA Pank loodab, et aktsionäride lisaraha paigutus on positiivne signaal võimalikele investoritele, kellega panga juht ja omanik Andres Bergmann juba mitu kuud väidetavalt läbirääkimisi peab. Panga tegevuse jätkamiseks on Kraavi sõnul vaja vähemalt 80 mln krooni.

Reede õhtuks polnud Eesti Pangale mingeid teateid ERA Panga aktsionäride lisainvesteeringu kohta laekunud. Keskpanga avalike suhete juht Andrus Kuusmann ütles, et kui aktsionärid tõepoolest on nii otsustanud, siis esitab ERA Pank sellekohased dokumendid juba koos uue investori nimega. «Eks see peaks olema signaal teistele investoritele,» märkis Kuusmann.

Oktoobri alguses väljakuulutatud ERA Panga moratoorium võib kesta 6. aprillini, kuid keskpanga hinnangul lõpeb see varem.

Andres Kuusmanni kinnitusel pole keskpank mingit kindlat tähtaega siiski paika pannud.

Hetkel kuum