Mart Stöör • 14. veebruar 1999 kell 22:00

Jätkus Telekomi aktsia hinnaralli

Telekomi hinnaralli jätkus reedel täie hooga. Kiirelt tõusis hind 120 kroonist kõrgemale. Iga väiksemgi hinna langus pani 176-aktsia-omanikud kiirelt oma positsioone likvideerima. Hoolimata nendest tülikatest tehingutest püsis suuremate klientide ostuhuvi, keda hetkelised korrektsioonid ei huvitanud. Ostusurve tugevnes pidevalt. 5000--10 000 aktsiat oli suhteliselt tavaline ostukorraldus. Järgmine tõusulaine sai hoo sisse kell 13.15, lükates Telekomi hinna kiirelt üle 123 krooni taseme. Järgneva 45 minutiga kerkis aktsia hind veel 3 krooni, lõpetades järjekordse eduka päeva 126,25 kroonil. Käive oli reedel 247 mln krooni.

Ära võiks märkida ka, kuidas pidi töötama Tallina börsi WWW-server, saades keskeltläbi 7000 päringut tunnis.

Eesti Telekomi emissioon on pälvinud suurt rahvusvahelist tähelepanu. Osades USA ADR- ja GDR-turu kommentaarides nimetati seda peamiseks põhjuseks, miks on järsult kasvanud huvi Põhja-Euroopa telekommunikatsioonisektori vastu.

Emissiooni nimetati edukaks ning märgiti ära ka jätkuv tõusupotentsiaal. Rahvusvahelisel tasemel on tegemist siiski väikesemahulise emissiooniga. Välismaiste suurinvestorite kasvav huvi võib aga lükata hinda veelgi kõrgemale. Lühiajaliste spekulantide müügisurve ei suuda sellisel juhul küll hinda eriliselt kõigutada.

Londonis liikus Eesti Telekomi aktsia jätkuvalt tõususuunas. Ilmsele huvile viitab ka asjaolu, et reedel lisandus Londoni kauplemissüsteemis viiele turutegijale ka kuues. Londonis lõpetas Telekom nädala 125,40 krooni tasemel, tõustes 3,35%.

Berliinis ja Münchenis oli kauplemine tagasihoidlik, hind aga liikus tõusu suunas.

Enamik Tallinna börsi põhinimekirjas kaubeldavatest aktsiatest lõpetas tõusuga. Pankadest oli edukaim Eesti Ühispank, kerkides 1,65 protsendi võrra. Hansapank kallines 0,37 protsendi võrra, olles käibelt teisel kohal. Esikohal oli Telekom, omanikke vahetas 2,04 miljonit aktsiat, Hansapanga aktsiaid käis käest kätte 196,756.

Hetkel kuum